Slovensko kraľuje šampionátu: Skvelé volejbalistky nestratili set ani v druhom vystúpení!

Radosť slovenských volejbalistiekRadosť slovenských volejbalistiek Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

BRATISLAVA - Slovenské volejbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave. V sobotu zdolali tím Švajčiarska 3:0 a v priebežnej tabuľke im patrí prvé miesto bez straty setu.

Proti Švajčiarkam mali od úvodu zápas pevne v rukách a pred 4100 divákmi napokon triumfovali za 66 minút.

Zverenky Marca Fenoglia čaká na ME voľný deň, v najbližšom zápase privítajú v pondelok 26. augusta o 20.00 h výber Bieloruska.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, od úvodu si udržiavali náskok a po smeči Palgutovej viedli 8:5. V ďalšom priebehu prvého setu hrali bez výkyvov, pred jeho záverom viedli 20:14. Napokon zvládli aj koncovku a triumfovali 25:20.

V druhom sete bol na začiatku stav vyrovnaný, ale potom si opäť Slovenky vypracovali náskok, po úspešnom bloku viedli 7:5. Náskok Fenogliho zverenkýň postupne rástol, neskôr viedli 19:10. Druhý set napokon získali v pomere 25:16.

Tretí set mal rovnaký scenár ako predchádzajúce dva. Slovenské volejbalistky podporované skvelými divákmi mali od úvodu hru v rukách a hoci sa Švajčiarky snažili o zvrat, nestačilo to. Slovensky napokon triumfovali 25:22.

Víťazné oslavy slovenských volejbalistiek Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/Branislav Bíbel