VIDEO Úvodná etapa Vuelty pohromou pre tím Jumbo-Visma: Časovka družstiev korisťou Astany

Tím Astana počas časovky
Tím Astana počas časovky

TORREVIEJA - Cyklisti tímu Astana triumfovali v 1. etape pretekov La Vuelta a Espaňa 2019, ktorou bola časovka družstiev na 18 km v meste Torrevieja. Líder tohoto kolektívu Kolumbijčan Miguel Ángel López sa tak stal premiérovým držiteľom červeného trička pre celkového lídra pretekov.

Pohromou sa úvodná etapa skončila pre tím Jumbo-Visma, ktorého líder Primož Roglič je považovaný za hlavného favorita trojtýždenného etapáku. Na krátkej a rovinatej trati, ktorá nemala priniesť žiadnu drámu, jeho jazdci spadli a prišli so stratou 40 sekúnd až na 18. mieste. Ďalší z favorizovaných kolektívov Movistar s Nairom Quintanom a Alejandrom Valverdem obsadil 7. miesto so stratou 16 sekúnd. 

V nedeľu na cyklistov čaká 2. etapa, ktorá bude mať zvlnený profil. Povedie z Benidormu do Calpe a jej dĺžka bude 193 km.  

La Vuelta a Espaňa:

Výsledky 1. etapy - tímová časovka (Salinas de Torrevieja - Torrevieja, 18 km): 1. Astana 14:51 min, 2. Deceuninck-Quick Step +2 s, 3. Sunweb +5, 4. Education First +7, 5. Bora-Hansgrohe +13, 6. CCC Polkowice +15, 7. Movistar +16, 8. Groupama-FDJ +16, 9. Mitchelton-Scott +18, 10. Lotto-Soudal +19.

Celkové poradie: 1. Miguel Angel Lopez (Kol./Astana) 14:51 min, 2. Dario Cataldo (Tal./Astana), 3. Jakob Fuglsang (Dán/Astana), 4. Ion Izagirre (Šp./Astana), 5. Luis Leon Sanchez (Šp/Astana), 6.Gorka Izagirre (Šp./Astana) všetci rovnaký čas, 7. Philippe Gilbert (Bel./Deceuninck-Quick Step), 8. Fabio Jakobsen (Hol./Deceuninck-Quick Step), 9. Zdeněk Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step, 10. Maximiliano   Richeze (Arg./Deceuninck-Quick Step) všetci +2 s


Tagy: Astana Miguel Ángel López Jumbo-Visma La Vuelta a Espaňa 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA