Napriek výhre bez straty setu veľká drina a dráma: Ohlasy po ďalšom triumfe na volejbalových ME

Slovenské volejbalistky a tréner Fenoglio oslavujú triumf nad Švajčiarskom
Slovenské volejbalistky a tréner Fenoglio oslavujú triumf nad Švajčiarskom

BRATISLAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky spravili ďalší dôležitý krok k postupu do osemfinálovej fázy majstrovstiev Európy. V sobotňajšom zápase v Bratislave zdolali Švajčiarky hladko 3:0 na sety a v tabuľke D-skupiny im patrí prvé miesto so ziskom plného počtu šiestich bodov. Zverenky Marca Fenoglia čaká tretí zápas na turnaji v pondelok, keď si o 20.00 h zmerajú sily s Bieloruskami.

"Hrali sme dobre, s dievčatami som spokojný. Pre nás je dobré, že Nemky zdolali Španielky, sme veľmi blízko k postupu zo skupiny," zhodnotil účinkovanie Sloveniek natešený taliansky tréner Marco Fenoglio.

Smečiarka Nikola Radosová napriek hladkému triumfu Slovenska vyzdvihla výkon súperiek: "Takto sme si to predstavovali. Vyhrali sme dva zápasy z dvoch a sme blízko nášho cieľa, ktorým je postup zo skupiny. Švajčiarky nám nedali nič zadarmo, na víťazstvo sme sa nadreli."


Príď zažiť na vlastnej koži najväčší trailový festival KarpatyRun.


"Bola to dráma. Vedeli sme, že musíme ísť naplno od začiatku do konca. Súperky mali dobrý servis, ale mali sme dobrý útok," potvrdila slová spoluhráčky aj ďalšia smečiarka Karin Palgutová.

Slovenský libero Michaela Španková tiež priznala, že duel nebol vôbec jednoduchý: "Zápas bol ťažší ako včera. Vedeli sme, že sa môžeme niekam posunúť a vyšlo to. Je to ideálny scenár byť po dvoch dňoch na čele tabuľky bez straty setu. Uvidíme, aké budú ostatné zápasy."


Tagy: Slovensko Švajčiarsko Marco Fenoglio Nikola Radosová ME vo volejbale žien

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA