Českú favoritku trápi tisíc otáznikov: Nikto netuší, čo má s rukou a ako ju treba liečiť!

Petra Kvitová
Petra Kvitová

NEW YORK - Tenistka Petra Kvitová odohrá US Open s nedoliečenou ľavou rukou. Napriek tomu sa na záverečný grandslam sezóny v New Yorku teší, ale rozhodne do neho nevstupuje s myšlienkami na titul.

"To mi každopádne nenapadá. Hlavne chcem zostať zdravá, to by bolo fajn. Nechám na kurte všetko a ako sa to stane, tak to bude," povedala dvojnásobná víťazka Wimbledonu novinárom pred 1. kolom, do ktorého vstúpi v utorok. 

Aktuálne šiesta hráčka svetového rebríčka si natrhla predlaktie ľavej ruky, v ktorej drží raketu, deň pred Roland Garros a antukový grandslam vynechala. Obľúbený turnaj na tráve v All England Clube potom hrala prakticky bez tréningu a postúpila do osemfinále. 

Následne sa rozhodla nastúpiť až v Cincinnati, kde vypadla v prvom kole, a z ďalšej akcie v newyorskom Bronxe sa odhlásila. "Po zápase v Cincinnati mi ruka dosť natiekla a čiastočne tam stále je nejaké otečenie. Vlastne ani neviem, čo s tou rukou je," povedala Kvitová. 

Česká tenistka neuvažovala, že by US Open kompletne vynechala. "Nikto mi nepovedal, že by sa stav ruky mohol zhoršiť. Skôr sa nevie, ako dlho to ešte môže trvať a ako ju mám liečiť. Dohodli sme sa, že po návrate z US Open sa rozhodneme, čo ďalej." 

V poslednej dobe si zvykla, že príliš netrénuje. Nepôsobila však psychicky rozhodeným dojmom. "Už som si zvykla, som v pohode. Mám celkom nadhľad. Po tom, čo sa mi už stalo, je toto tak banálne zranenie, i keď nikto nevie, čo sa s tým deje," pripomenula Kvitová, že predminulý rok sa vracala po vážnom zranení prsta na ľavej ruke z prepadnutia. 

Teoreticky je možné, že nezvyčajné zranenie predlaktia si privodila i preto, že nemá stopercentnú ohybnosť operovaných prstov. "To nikto nevie. Ja si myslím, že som s držaním rakety extra nič nerobila. Nevieme, z čoho sa to stalo." 

Na tréningu pred US Open svoju ruku nešetrila a do úderov išla zostra. "Problém mám občas iba v hlave, ale inak keď ruku pustím do švihu, je to celkom fajn. Akurát keď ju zacítim pri nejakom špeciálnom údere, istú chvíľu sa potom bojím. Podvedome sa potom brzdím a nešvihám, ako mám," povedala 29-ročná Kvitová. 

Zverenkyňa trénera Jiřího Vaňka má za sebou v posledných dvoch mesiacoch iba minimum zápasov. Preto pôjde na kurt hladná. "Musím povedať, že sa veľmi teším, keď budem zase hrať. Snažíme sa hru vyšperkovať, tak uvidíme."

Štvrťfinalistku US Open z rokov 2015 a 2017 čaká v prvom kole české derby. Po prvýkrát sa na okruhu stretne s Denisou Allertovou, ktorá postúpila z kvalifikácie. "Je to pech. Nebude to príliš príjemné. Je to také blbé," povedala Kvitová, ktorá s Allertovou trénovala v zime v hale počas prípravy na pražskej Sparte.


Tagy: Petra Kvitová US Open

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant

DISKUSIA