Medzi láskou a nenávisťou k technike VAR: Anglický klub dostal dve rany a neoslavuje predčasne

Potešení hráči Brightonu po presnej trefe
Potešení hráči Brightonu po presnej trefe

BRIGHTON - VAR patrí k novým výdobytkom futbalu a modernej doby, ale má aj niekoľko negatív, medzi ktoré patrí často zbytočné zdržovanie hry a naťahovanie času pri skúmaní nejednej situácie. Belgický hráč Brightonu Leandro Trossard uviedol, že kvôli VAR sa prestal okamžite tešiť z gólov. Dôvod je jednoduchý. Chce sa uistiť, že neoslavuje zbytočne, a to kvôli možnému odvolaniu gólu po tom, ako si ho rozhodca pozrie na videu. Ešte by náhodou usúdil, že trefa skončila v sieti po porušení pravidiel a bolo by po radosti.

Hráči Brightonu na vlastnej koži spoznávajú, čo znamená, keď ich gól zruší videotechnika. Stalo sa im to v posledných dvoch zápasoch. Minulý týždeň sa Trossard presadil proti West Hamu - radosť predčasná. Uplynulý víkend zažil totožnú situáciu jeho spoluhráč Lewis Dunk - radosť predčasná, gól z ofsajdu. Z celých síl sa ale snažia, aby tieto verdikty na nich nezanechali škvrnu a nevyviedli ich z rovnováhy. 

Belgický krídelník Trossard hovorí, že behom posledných týždňov sa naučil, že nebude hneď oslavovať. Pre istotu, keby mu gól odvolala technika. "Minulý týždeň som vedel, že nemám oslavovať, a podľa reakcií hráčov som hneď mohol tušil, že niečo nebolo v poriadku. Rozhodcovia išli overiť situáciu. Zatiaľ sme s VAR rozhodnutiami nemali šťastie, no musíme to akceptovať a biť sa o pozitívny výsledok. Nesmieme dovoliť, aby to ovplyvnilo náš výkon," povedal 24-ročný futbalista. 

Brighton vstúpil do sezóny bilanciou 1-1-1. V prvom kole nečakane hladko vyraboval ihrisko Watfordu (3:0), v domácej premiére uhral bod s West Hamom (1:1) a počas víkendu nestačil doma na Southampton (0:2). V poslednom dueli pred reprezentačnou prestávkou ho čaká ten najťažší kaliber - Manchester City na Etihad Stadium. 

 


Tagy: Brighton Hove Albion Leandro Trossard

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Gareth Fuller

DISKUSIA