Kouč Bologne je ohromný srdciar: S leukémiou opustil nemocnicu, len aby bol s hráčmi!

Siniša Mihajlovič
Siniša Mihajlovič

VERONA - Len mesiac po oznámení boja s akútnou leukémiou sa tréner Siniša Mihajlovič vrátil na lavičku Bologne v úvodnom kole talianskej Serie A, v ktorom jeho zverenci nastúpili na pôde Hellasu Verona. Pri vstupe na trávnik fanúšikovia naprieč celým štadiónom spievali 50-ročnému Srbovi oslavné chorály, aby ho podporili v boji so zákernou chorobou.

"Mihajlovič nám všetkým ukazuje, ako sa má žiť. Je inšpiráciou pre všetkých," uviedol po zápase kouč domácich Ivan Jurič. Mihajlovič aj naďalej podstupuje chemoterapiu priamo v nemocnici. V nedeľu s obväzom okolo krku však opustil na vlastnú žiadosť zariadenie a vycestoval na stretnutie svojich zverencov. Pred samotným súbojom sa ešte stihol stretnúť s hráčmi v hoteli. "Sme šťastní, že sa tréner pripojil k tímu. Bolo to úžasné prekvapenie," povedal útočník Bologne Riccardo Orsolini.


Bologna nakoniec remizovala s Veronou 1:1 aj napriek početnej výhody od 13. minúty, keď domáci obranca Pawel Dawidowicz videl červenú kartu. Informáciu priniesla agentúra DPA. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Filippo Venezia

DISKUSIA