Legendárny Jágr pred novou sezónou optimistický: Bude záležať, ako rýchlo si zvykneme

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - S optimizmom hovoril hrajúci majiteľ českého extraligového nováčika Kladna Jaromír Jágr pred fanúšikmi pri predstavovaní nových dresov o túžbe bojovať o play off. Zároveň si štyridsaťsedemročný druhý najproduktívnejší hokejista histórie NHL uvedomuje, že prvá sezóna medzi elitou po piatich rokoch bude pre Rytierov ťažká.

V príprave zohrali s tímami z najvyššej súťaže šesť zápasov a všetky prehrali. Naposledy doma podľahli Plzni 2:8 a v Karlových Varoch 1:7. "Prečo plakať, keď súťaž ešte nezačala. Výsledky zatiaľ nič moc, ale to zatiaľ nič neznamená. Dúfam, že sa z toho dostaneme a poučíme sa z chýb, ktoré sme robili v prípravných zápasoch a bude to dobré," povedal Jágr novinárom.

"Jedna vec je byť optimistický a druhá, že musíš byť realistom. Samozrejme výsledky nie sú také, aké sme očakávali. Aj ja som si predstavoval, že to bude o niečo lepšie, aj keď som čakal, že to bude ťažké. Na druhú stranu sezóna ešte vôbec nezačala," vyhlásil Jágr.


Budte súčasťou najväčšieho eco-trailového bežeckého festivalu


Podľa neho sa tím prispôsobil za päť rokov po zostupe prvoligovému hokeju a teraz si musí privyknúť na extraligový. "Nie je jednoduché, aby sa lusknutím prstov všetko zmenilo zo dňa na deň. To nám zaberie dlhší čas. Zápasy ťa do toho dostanú najrýchlejšie, s extraligovými tímami sme nevyhrali ani jeden priateľský zápas, ale máme aspoň na čom pracovať," podotkol Jágr.

Podľa neho bolo pre Kladno ťažké budovať káder na konci minulej sezóny, kedy vybojovalo postup v baráži. "Máš potom týždeň na to, či sú nejakí hráči voľní. Väčšina hráčov je aj tak podpísaná a my ich skôr nemôžeme podpísať, pretože nevieme, akú súťaž budeme hrať," vyhlásil Jágr.

Navyše stávka prevažne na doterajší káder je výsledkom sľubu, ktorý hráči dostali. "Väčšine hráčov sme sľúbili, že keď si súťaži vybojovali, tak si ju zahrajú. Možno aj vďaka tomu sme sa do extraligy dostali, pretože to bola extra motivácia," pripojil olympijský víťaz z Nagana a dvojnásobný majster sveta."Verím, že budú chcieť dokázať, že sú rovnako dobrí ako hráči z extraligy. Bude záležať, ako rýchlo si zvykneme na to nové tempo. Nečakal sme, že to bude tak veľký rozdiel, ale je," dodal.

Sám sa prevažnú časť minulej sezóny ešte potýkal so zdravotnými problémami, ale v jej závere patril medzi kľúčové postavy Rytierov. Teraz sa pripravuje už od začiatku prípravy. "Niektoré zápasy som sa cítil lepšie a niektoré horšie. Príprava už je skoro mesačná, nejaké kilá som zhodil, takže by som na tom mal byť lepšie. Stále viem, že súťaž začne až za dvadsať dní, takže je ešte dosť času," uviedol.

Dúfa, že Kladnu pomôžu v sezóne aj fanúšikovia. "Ich jadro stálo vždy za nami, a aj keď napríklad neboli niekedy spokojní, tak prišli. My si toho strašne moc vážime. Na druhú stranu potrebujeme päť tisíc skalných, ktorí prídu na každé stretnutie, kedy sa nám dariť nebude," vyhlásil Jágr.

"Vieme, že sme v ťažšej situácii ako ostatné mužstvá, žiadny veľký sponzor tu nie je a ja by som bol rád, aby si naši fanúšikovia uvedomili, že sú takí spolumajiteľa a bez nich to robiť nemôžeme. Mesto nám hrozne pomáha hlavne v posledných pár mesiacoch, kedy si myslím, že je spolupráca perfektné. Dúfam, že minimálne ďalšie tri roky vydrží," dodal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA