Na toto Slovensko čakalo dlhé roky: Volejbalistky absolvujú aj osemfinále doma v Bratislave

Na snímke v popredí Hanna Klimetsová (Bielorusko) na sieti vľavo Jaroslava Pencová a vpravo Mária Kostelanská (obe Slovensko) v zápase D-skupiny ME vo volejbale žien Slovensko - Bielorusko
Na snímke v popredí Hanna Klimetsová (Bielorusko) na sieti vľavo Jaroslava Pencová a vpravo Mária Kostelanská (obe Slovensko) v zápase D-skupiny ME vo volejbale žien Slovensko - Bielorusko

BRATISLAVA - Slovenská ženská volejbalová reprezentácia už má istotu postupu do osemfinále majstrovstiev Európy a už teraz je jasné, že súperkami zvereniek Marca Fenoglia v 1. kole vyraďovacej časti nebudú Poľky. Slovenky absolvujú osemfinále v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v nedeľu 1. septembra o 15.30 h alebo o 18.00 h.

V utorok o tom informoval riaditeľ bratislavskej časti šampionátu Tomáš Singer. Volejbalové ME žien sa od 23. augusta do 8. septembra konajú až v štyroch krajinách, okrem Slovenska aj v Poľsku, Maďarsku a Turecku. Slovenky v troch dueloch D-skupiny dosiahli tri víťazstvá, v utorok večer ich čaká duel proti Nemkám a vo štvrtok 29. augusta ich čakajú favorizované Rusky.

Slovenské volejbalistky v play-off nastúpia proti súperkám z B-skupiny v Poľsku - môžu nimi byť Talianky, Belgičanky, Slovinky, Ukrajinky alebo Portugalčanky. Štvrťfinálové súboje už budú hostiť iba Lodž (Poľ.) a Ankara (Tur.). Zápasy o medaily bude hostiť už len turecké hlavné mesto.

Počas úvodných štyroch dní konania bratislavskej D-skupiny ME dovedna 9 stretnutí sledovalo priamo na tribúnach takmer 19-tisíc divákov, tri súboje Sloveniek navštívilo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu viac ako 13-tisíc priaznivcov. V prípade mimoriadneho záujmu fanúšikov sú organizátori pripravení zvýšiť kapacitu haly na volejbalové zápasy zo 6700 na približne 10-tisíc miest.

Návštevnosť na zápasoch, atmosféru na tribúnach aj doterajšie výsledky Sloveniek ocenil prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Martin Kraščenič. "Musím zložiť poklonu našim reprezentantkám. Na toto Slovensko dlhé roky čakalo," prezradil na utorkovej tlačovej konferencie.


Tagy: Slovensko Bratislava

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA