Slovenky sa po prvej prehre zhodujú: Bolo náročné zregenerovať a prísť v plnej sile

Na snímke volejbalistky Slovenska počas hymny
Na snímke volejbalistky Slovenska počas hymny

BRATISLAVA - Víťazná séria slovenských volejbalistiek na majstrovstvách Európy sa skončila až vo štvrtom zápase. Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia v utorok večer podľahli favorizovaným Nemkám 1:3 na sety a klesli na druhú pozíciu v tabuľke bratislavskej D-skupiny, zatiaľ čo ich súperky sa posunuli na líderskú priečku. Slovenky napriek prehre bavili 5250 divákov na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V úvodných dvoch dejstvách boli nemeckému tímu viac ako vyrovnaným súperom, v treťom a štvrtom sete však slovenská bojovnosť nestačila na kvalitu protivníčok.

"V pondelok sme odohrali duel proti Bielorusku, ktorý bol náročný z emočného aj fyzického hľadiska, takže bolo veľmi ťažké pripraviť sa na ďalšie stretnutie. Nemky majú svoju kvalitu, treba rešpektovať ich silu a my sme urobili všetko v rámci našich možností. Nechceli sme sa vzdať a pustiť im víťazstvo zadarmo," hovorila blokárka Veronika Hrončeková, ktorá nebola po skončení zápasu úplne spokojná. "Je diskutabilné hovoriť o tom, či sme podali dobrý výkon. V niektorých pasážach naša hra nebola ideálna, čo vyplynulo aj z vysokého tempa. Nemky hrajú na reprezentačnej úrovni v iných typoch súťaží, majú viac skúseností a zúročili to."

Slovenské volejbalistky nastúpili prvýkrát na šampionáte v základnej zostave s rozohrávačkou Lenkou Ovečkovou, ktorú v priebehu druhého setu vymenila kapitánka Barbora Koseková. Dirigentka hry domáceho tímu prispela k tomu, že Slovenky po neúspešnom úvodnom sete (22:25) získali druhé dejstvo na svoju stranu (28:26) a v treťom mali dobrý začiatok. Po smeči Nikoly Radosovej viedli 7:6, ale od tohto momentu väčšinou len doťahovali náskok súperiek. Zostávajúce dva sety prehrali 18:25 a 21:25.

"Z nášho pohľadu bola dôležitá koncovka druhého setu. Vyrovnali sme na 1:1, naštartovalo nás to a získali sme väčšie sebavedomie. Bohužiaľ, nedokázali sme to premeniť na úspech v ďalších setoch," povedala Hrončeková, ktorú doplnila Karina Palgutová: "Nemky nás predčili v útoku a robili nám problém kvalitným servisom, takže sme mali ťažkosti na prijme. Po dueli s Bieloruskom bolo náročné zregenerovať a prísť opäť v plnej sile, ale napriek tomu sme predvádzali dobrý volejbal za každého stavu."

Po dvoch náročných súbojoch proti Bielorusku a Nemecku, ktoré trvali dovedna 243 minút, majú slovenské hráčky k dispozícii jeden voľný deň. V stredu si od volejbalu oddýchnu a majú priestor na to, aby sa pripravili na záverečné vystúpenie v skupine proti Ruskám. "Voľno nám určite padne vhod, veď po zápase s Bieloruskom som nevedela zaspať do pol štvrtej, pretože je náročné spracovať taký duel v hlave. Potrebujeme sa skoncentrovať na najbližší zápas a následne na osemfinále," pokračovala 29-ročná Hrončeková.

Vzhľadom na vývoj v základnej D-skupine je jasné, že slovenské volejbalistky neskončia v tabuľke horšie ako na treťom mieste a predstavia sa v osemfinále. Stále však majú šancu obsadiť druhú pozíciu. Vo štvrtkovom dueli, ktorého začiatok je naplánovaný na 15.30 h, by však museli zdolať Rusky. "Určite pôjdeme do zápasu naplno. Bude to po dni oddychu, budeme sa snažiť súperky zatlačiť a prekvapiť," uviedla Palgutová.

Favoritky skupiny už na turnaji raz prehrali, Nemkám podľahli 2:3 na sety, a tak si nebudú chcieť dovoliť ďalšie zaváhanie, čoho si je vedomá aj Hrončeková. "Určite budú veľmi nepríjemné, budú nám robiť zle a budú chcieť potvrdiť, že sú najlepšie v skupine. My si chceme zápas užiť a odohrať ho čo najlepšie," dodala.


Tagy: Nemecko Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA