Slovan zdatne odolával lukratívnym ponukám: O Šporara sa zaujímal aj Girondins Bordeaux

Útočník futbalového mužstva ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar
Útočník futbalového mužstva ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar

BRATISLAVA - Podľa futbalového agenta Amira Ruzniča sa na slovinského útočníka v službách ŠK Slovan Bratislava Andraža Šporara krátko pred koncom letného transferového obdobia pýtal aj účastník francúzskej Ligue 1, konkrétne Girondins Bordeaux.

"Športového riaditeľa tohto klubu Eduarda Maciu poznám veľmi dobre, pýtal sa ma naňho. Na druhej strane, existuje veľa záujemcov, ale až keď bude niečo solídne a konkrétne, vtedy sa budem zhovárať aj s prezidentom Slovana," povedal Ruznič podľa webu leerosportnews.com.

Ako ďalej podotkol tento hráčsky sprostredkovateľ, 25-ročný Šporar sa v Bratislave cíti šťastný a Slovanu je vďačný za šancu, ktorú dostal po nevydarenom angažmáne vo švajčiarskom FC Bazilej. "Našiel tam klub, ktorý mu úplne dôveruje. Dáva góly, hrá skvelý futbal. Výsledkom toho bolo aj predĺženie zmluvy," pripomenul Ruznič platnosť Šporarovho vynoveného kontraktu do 30. júna 2023.

Pristavil sa aj pri hráčovom pôsobení v Bazileji: "Po príchode bol vážne zranený a nehral päť mesiacov. Po zdravotných problémoch sa dlho vracal na svoju najvyššiu úroveň. Bratislava mu dala šancu vyliezť po rebríku a vyplatilo sa to. Dnes je z neho reprezentant Slovinska, ktorý podáva dobré výkony."

Podľa Ruzniča nie je Šporar typickým kanonierom súčasnosti. "Myslím si, že má vlastnosti takej staromódnej 'deviatky', tak trochu líšky. Ale musím povedať, že je to tiež moderný útočník. Dokáže sa prispôsobiť všetkým moderným štýlom hry a vie hrať aj s druhým útočníkom vedľa seba. Má schopnosť využívať voľný priestor a pred bránkou sa správa ako gólový zabijak. Jeho štýl je jednoducho efektívny," zakončil Amir Ruznič.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA