Fanúšikovia Slovana zúria: Za odvetu s PAOK si budú musieť zaplatiť!

BRATISLAVA - Vedenie slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v uplynulých dňoch vyvíjalo maximálne úsilie, aby si fanúšikovia "belasých" i slovenského futbalu mohli pozrieť odvetný duel play off Európskej ligy s PAOK Solún v priamom prenose prostredníctvom verejnoprávnej televízie. K dohode však neprišlo, RTVS duel priblíži v rozhlasovej reportáži v Rádiu Regina a rozhovory s hráčmi zverejní krátko po zápase na facebooku Šport v RTVS.

Slovan vyhral pred týždňom na Tehelnom poli v prvom súboji 1:0, odveta sa bude hrať v Solúne vo štvrtok o 19.00 SELČ. "Slovenská strana poslala do Grécka hneď niekoľko ponúk na zakúpenie televíznych práv, posledná ponuka bola adresovaná v priebehu utorka. Gréci sa však rozhodli, že televízne práva nepredajú. Detaily sú súčasťou obchodného tajomstva, no vopred chceme zdôrazniť, že problém nebol v sume ponúkanej za televízne práva. Stanovisko gréckej strany znie, že prenos bude v Grécku aj na Slovensku ponúknutý len prostredníctvom tzv. „pay-per-view“ platformy PAOK TV. V praxi to znamená, že každý záujemca o prenos si po zaplatení poplatku 4,99 € môže pozrieť zápas prostredníctvom internetového prenosu na PAOK TV. Fanúšikovia Slovana si tak prenos zo zápasu budú môcť pozrieť, ale až po zaplatení poplatku 4,99 € a len prostredníctvom internetovej PAOK TV," uviedol Slovan.

Priamy prenos bude po zaplatení poplatku dostupný na linku: https://tv.paokfc.gr/en/video/paok-fc-sk-slovan-bratislava-live. Je potrebné sa zaregistrovať a zaplatiť cez platobnú kartu, resp. PayPal.

"Veľmi nás mrzí, ako sa zachovala grécka strana, ktorá aj napriek viacerým ponukám neposkytla na Slovensko televízne práva. Klub urobil v tejto veci skutočne maximum, inicioval ďalšie a ďalšie ponuky na zakúpenie televíznych práv, no Gréci sa jednoducho rozhodli, že ich nepredajú. Môžem však našim fanúšikom sľúbiť, že zajtra sa pobijeme zo všetkých síl aj za nich a urobíme maximum pre postup do skupinovej fázy Európskej ligy. Verím, že aj teraz bude platiť, že SPOLU SME SLOVAN a spoločne vydáme zo seba všetko, aby sme dosiahli želaný úspech. Či už nás prídete podporiť osobne do Solúnu alebo budete držať palce prostredníctvom internetového prenosu, tak vaša podpora bude opäť veľmi dôležitá a budeme ju cítiť aj na diaľku," vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Klub tiež zdôraznil, že ŠK Slovan nemôže zo zápasu vysielať prenos prostredníctvom streamu, pretože aj na ten by potreboval zakúpiť od gréckej strany televízne práva, čo tiež nie je možné.

"Situácia, ktorá nastala, je prekvapujúca a v optike pomerov slovenského televízneho trhu až absurdná. Musíme ju však vnímať ako fakt, ktorý v budúcnosti nebude ojedinelý. Pomôcť sa snažilo aj vedenie ŠK Slovan, ale kúpiť sa dá len to, čo je na predaj. Práva na vysielanie zápasu PAOK – Slovan, žiaľ, na predaj nie sú pre žiadny, nielen slovenský trh. RTVS poskytla v tejto sezóne z predkôl Ligy majstrov a Európskej ligy prvotriedny servis, keď po prvý raz v histórii odvysielala všetky zápasy, ktoré bolo možné odvysielať. Už teraz môžeme sľúbiť, že v prípade postupu slovenského majstra do hlavnej súťaže sa jeho zápasy na obrazovkách RTVS opäť objavia. V odvete v Grécku zverencom Jána Kozáka ml. držíme palce, aby mohli počas európskej jesene poblázniť fanúšikov tak, ako sa to vlani podarilo pri prenosoch RTVS Spartaku Trnava," reagoval riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko na webe rtvs.sk.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA