Po tanku v Belehrade aj obrnený transportér: Fanúšikovia Dinama zareagovali hrdzavým traktorom

Fanúšikovia Crvenej zvezdy oslávili postup jazdou v obrnenom transportéri
Fanúšikovia Crvenej zvezdy oslávili postup jazdou v obrnenom transportéri

BELEHRAD - Areál belehradského futbalového štadióna Marakana zdobí už nejaký čas bojový tank sovietskej výroby T-55, ktoré sa používala v 90-tych rokoch minulého storočia počas krvavej občianskej vojny na Balkáne v krajinách bývalej Juhoslávie.

Teraz pribudol aj obrnený transportér, na ktorom fanúšikovia Crvenej zvezdy v utorok oslavovali aj s niektorými hráčmi postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Do nej sa dostali druhú sezónu za sebou, keď v odvete play-off remizovali doma so švajčiarskym Young Boyes Bern 1:1. Týždeň predtým sa tímy rozišli zmierlivo 2:2, Belehradčanov posunul ďalej vyšší počet strelených gólov na ihrisku súpera.

Po odvete vyšli priaznivci CZ do ulíc, kde si spolu s hráčmi jazdou na transportéri užívali postupovú radosť. Nie je jasné, kto ho poskytol takisto ako spomenutý tank, ktorý vyvolal znepokojujúce reakcie v Chorvátsku, keďže podľa nich ide o provokáciu symbolizujúcu intervenciu srbskej armády počas krviprelievania v bývalej Juhoslávii v 90. rokoch.

Fanúšikovia Dinama Záhreb zareagovali v chorvátskej metropole zaparkovaním hrdzavého traktora pred štadiónom svojho klubu. Traktor symbolizuje exodus desiatok tisíc Srbov z Chorvátska v roku 1995 počas ofenzívy chorvátskej armády. Dinamo sa tiež kvalifikovalo do skupinovej fázy po výsledkoch 2:0 a 1:1 proti nórskemu Rosenborgu Trondheim.


Tagy: CZ Belehrad Rosenborg Trondheim

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA