VIDEO Krásny zápas s čiernou škrvnou: Neprijateľné správanie chuligánov, rozhodca nemal na výber!

Fanúšikovia Nice zapaľujú svetlice pred zápasom 3. kola najvyššej francúzskej súťažeFanúšikovia Nice zapaľujú svetlice pred zápasom 3. kola najvyššej francúzskej súťaže Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

MARSEILLE - Futbalisti OSC Lille zdolali v stredajšom domácom stretnutí 3. kola najvyššej francúzskej súťaže AS St. Etienne 3:0. Marseille zvíťazilo v Nice 2:1. O rozhodujúci gól sa postaral v 73. minúte Dimitri Payet z pokutového kopu. Hostia si pripísali prvý triumf v novej sezóne.

Duel v 28. minúte prerušili pre homofóbne pokriky domácich priaznivcov. Vôbec prvýkrát rozhodcovia pristúpili k tomuto kroku v najvyššej súťaži. Pred novým ročníkom dostali rozhodcovia pokyn, aby v prípade neznášanlivosti odviedli hráčov z ihriska. V Ligue 1 sa tak stalo po prvý raz.

Nenechajte si ujsť KarpatyRun - Najväčší Trailový Festival.

Domáci priaznivci Nice vyrukovali s hanlivým pokrikom na adresu hostí, neskôr vytiahli aj vulgárny chorál proti vedeniu súťaže. Duel pokračoval približne po desiatich minútach a viacerých prosbách hráčov k fanúšikom, aby upustili od nevhodného správania.  K inaugurálnemu uplatneniu nového pravidla došlo 16. augusta v stretnutí Ligue 2 medzi Nancy a Le Mans.

OSC Lille - AS St. Etienne 3:0 (1:0)
Góly: 37. a 75. Osimhen, 69. Bamba (z 11 m)

OGC Nice - Olympique Marseille 1:2 (0:1)
Góly: 66. Cyprien (z 11 m) - 31. Benedetto, 73. Payet (z 11 m)

Viac o téme: Olympique Marseille Dimitri Payet OSC Lille Ligue 1 OGC Nice AS St. Etienne