Ani skvelá atmosféra na veľkého favorita nestačila: Volejbalistky na záver skupiny podľahli Ruskám

Karin Palgutov�, Jaroslava Penov� a Irina Voronkova
Karin Palgutov�, Jaroslava Penov� a Irina Voronkova

BRATISLAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom záverečnom vystúpení v D-skupine majstrovstiev Európy s Ruskami 0:3. V tabuľke obsadili tretie miesto a v nedeľňajšom osemfinále sa na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu stretnú s Taliankami alebo Belgičankami. Definitívnu odpoveď dá večerný duel Poľsko - Taliansko (20.30), ktorý určí poradie v B-skupine v Lodži.

Favoritky z Ruska začali zostra päťbodovou šnúrou, potom sa síce presadili už aj Slovenky, ale dominanciu súperiek nezastavili. Rozdiel sa neustále zvyšoval a Rusky veľmi rýchlo viedli už 14:3. V ďalšom priebehu sa domáce hráčky zapisovali na ukazovateľ skóre častejšie a znížili na 10:18, no Rusky ich bližšie nepustili a úvodné dejstvo doviedli do hladkého konca 25:14 zo svojho pohľadu.

V druhom sete sa obraz hry príliš nezmenil, favorizované družstvo sa opäť rýchlo dostalo do trháku. Slovenky sa nedokázali presadiť cez bloky vysokých súperiek a zaostávali už 7:15. Domácim volejbalistkám chýbala na zdramatizovanie duelu dlhšia bodová séria, nedočkali sa jej však ani v tomto dejstve, ktoré prehrali ešte výraznejšie 9:25.

Slovenky nestrácali bojovnosť ani v treťom sete a dokázali zachrániť aj ťažké lopty, ale dlhodobo nemohli odolávať tvrdému tlaku súperiek, ktoré naďalej kráčali za suverénnym víťazstvom. O prevahu neprišli ani s blížiacim sa záverom a tretí set vyhrali pomerom 25:12.

Slovensko - Rusko 0:3 (-14, -9, -12)
66 minút, rozhodovali: Simonovská (ČH), Marques Ferreira (Portug.)

Slovensko: Koseková, Palgutová, Pencová, Herelová, Radosová, Kostelanská, libero Španková (Hudecová, Kijaková, Ovečková). Tréner: M. Fenoglio.

Rusko: Jefimovová, Korolevová, Gončarovová, Starcevová, Voronkovová, Parubecová, libero Galkinová (Kurilová, Romanovová, Lazarevová, Lazarenková). Tréner: V. Pankov.

ďalší zápas D-skupiny:

Švajčiarsko - Bielorusko (18.00 h)

Tabuľka D-skupiny:
1. Nemecko        5 5 0 15:4  14*
2. Rusko          5 4 1 14:3  13*
3. SLOVENSKO            5 3 2 10:8   8*
4. Španielsko           5 2 3  7:12  5*
5. Bielorusko           4 0 4  3:12  1
6. Švajčiarsko    4 0 4  2:12  1
​* - postup do osemfinále


Tagy: Rusko Slovensko ME vo volejbale žien

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Branislav Bíbel

DISKUSIA