Obrovské sklamanie pre tenisových fanúšikov: Hviezdne švajčiarske duo na Slovensko nedorazí

Roger Federer a Stan Wawrinka
Roger Federer a Stan Wawrinka

BRATISLAVA - Najväčšie hviezdy Roger Federer a Stan Wawrinka podľa očakávania chýbajú v nominácii Švajčiarska na septembrový súboj 1. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára v Bratislave proti Slovensku. V širšej zostave kapitána hostí Severina Lüthiho figurujú Henri Laaksonen, Marc-Andrea Hüsler, Sandro Ehrat, Damien Wenger a Jerome Kym. Informovala o tom twitterová prezentácia Swiss Tennis.

Najvyššie postavený vo dvojhre spomedzi týchto hráčov je 119. hráč rebríčka ATP Laaksonen, dvojkou je momentálne Ehrat (289.). Pre porovnanie legende Federerovi patrí vo svetovom renking u vo dvojhre tretia a Wawrinkovi 24. pozícia.


Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.


Stretnutie Slovensko - Švajčiarsko odohrajú na antuke AXA arény Národného tenisového centra v Bratislave. Víťaz si zahrá vo februári 2020 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj, zdolaný bude pokračovať v euroafrickej zóne. Finálový turnaj DP sa už po druhý raz podľa vynoveného formátu uskutoční v novembri 2020 za účasti 18 tímov. Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 29. miesto, Švajčiarsko je na 24. pozícii.


Tagy: Roger Federer Slovensko Švajčiarsko Stan Wawrinka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA