Kontroverznej reformy Ligy majstrov sa tak skoro nedočkáme: Rozhodnutie najskôr budúci rok

Liga majstrov
Liga majstrov

MONAKO - Kontroverzná reforma futbalovej Ligy majstrov neuzrie svetlo sveta skôr ako na konci budúceho roka. Definitívne rozhodnutie určite nepadne pred majstrovstvami Európy v roku 2020. Informoval o tom portál ORF s odvolaním sa na správu agentúry DPA z Monaka, dejiska štvrtkového žrebu skupinovej fázy Ligy majstrov.

Reforma Ligy majstrov na sezóny 2024 - 2026 sa mala podľa pôvodnej dohody Európskej futbalovej únie (UEFA) a Asociácie európskych klubov (ECA) prijať už tohto roku. Reorganizácia klubovej súťaže číslo 1 sa mala týkať najmä zmeny skupinového systému. Po novom by sa mala LM hrať v štyroch skupinách po osem účastníkov a nie v ôsmich po štyroch ako to je teraz. Nový formát rovnako ráta s presunutím väčšiny zápasov na víkendové dni.


Až keď sa zotmie, vidno hviezdy


Návrh tejto reformy však narazil na veľký odpor národných ligových súťaží. Jedným z tvorcov zamýšľanej reformy je šéf Juventusu Turín Andrea Agnelli. Prezident UEA Aleksander Čeferin však nepotvrdil stretnutie s ním naplánovaní na 11. septembra v tejto veci.


Tagy: Liga majstrov

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Daniel Cole

DISKUSIA