Sladká prehra s príchuťou postupu: Hlasy futbalistov Slovana po vyradení veľkého favorita

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu na pôde PAOKu Solún Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu na pôde PAOKu Solún Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

SOLÚN - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy 2019/2020. V odvetnom zápase play-off Slovan prehral na ihrisku PAOK Solún 2:3 (1:0). V súčte s domácim víťazstvom 1:0 to však slovenskému majstrovi stačilo na postup medzi elitu druhej najprestížnejšej klubovej súťaže. Slovan si zahrá v skupinovej časti EL tretíkrát, predtým to bolo v sezónach 2011/2012 a 2014/2015.

hlasy po zápase:

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Musím byť spokojný. Postúpili sme a či sme prehrali, alebo nie, dôležitý je v tejto chvíli celkový výsledok. Som šťastný, vyradili sme veľkého favorita. Potešili sme veľa fanúšikov. Niektorí nám neverili, ale my robíme futbal pre ľudí, ktorí nám dôverujú."

Jurij Medveděv, obranca a strelec prvého gólu Slovana: "Bol to bezpochyby najkrajší gól v mojej kariére. Videl som, že mám šancu na strelu, tak som to skúsil. Pred nástupom do druhého polčasu sme vedeli, že to bude najťažších 20 minút. Dostali sme dva rýchle góly, ale potom sme si povedali, že nemôžeme iba brániť a otriasli sme sa z toho."

Andraž Šporar, útočník Slovana: "Po prvý raz sme pod vedením nového trénera Kozáka prehrali. Z psychického hľadiska to bol pre nás najťažší zápas. Za stavu 1:0 sme si mysleli, že to už máme vo vrecku. Súper nás však potrestal a otočil. No povedali sme si, že 'kedy postúpiť, keď už nie teraz' a nakoniec to vyšlo."

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava PAOK Solún
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články