Tenis, či si nám krásny a nevyspytateľný: Šok na úkor grandslamovej šampiónky už v 2. kole!

Taylor Townsendová
Taylor Townsendová

NEW YORK - Rumunskej tenistke Simone Halepovej sa na US Open nedarí už tretí rok po sebe. Zatiaľ čo minulý a predminulý rok vypadla už v prvom kole, tentokrát skončila v roli štvrtej nasadenej v druhom po prehre 6:2, 3:6, 6:7 s útočne naladenou Američankou Taylor Townsendovou.

Tohtoročná víťazka Wimbledonu Halepová sa od druhého setu iba ťažko vyrovnávala s túžbou 116. hráčky sveta po volejoch. Townsendová hrala servis - volej i po druhom podaní, tlačila sa dopredu pri prvej možnej príležitosti. Prvý mečbal v treťom sete nevyužila, sama jeden odvrátila a duel ukončila po šiestom nábehu k sieti. 

"Vedela som, že s ňou nemôžem hrať od základnej čiary, že musím hrať inak a toto mi dodávalo energiu," povedala Townsendová, ktorá postúpila do súťaže z kvalifikácie a so slzami v očiach doplnila: "Táto výhra mi dodá veľa sebavedomia. Mám za sebou dlhú ťažkú cestu a ďakujem blízkym za podporu."

Očakávania odfúkol americký vietor

Najbližšou súperkou ľaváčky Townsendovej bude ďalšia Rumunka Sorana Cirsteaová, premožiteľka českej hráčky Kateřiny Siniakovej z prvého kola. Halepová na otázku, ako vstrebáva skoré vyradenie z turnaja, odvetila: "Užsom si zvykla. Som sklamaná, mala som očakávania a cítila som sa dobre i sebavedomo. Bola som blízko, ale občas sa to stáva." Halepová nezvládla US Open po tretíkrát v rade, čakalo sa od nej oveľa viac. 

Američanka Cori Gauffová sa vo veku 15 rokov stala najmladšou účastníčkou tretieho kola US Open od roku 1996. Gauffová po dva a pol hodinovom boji k nadšeniu fanúšikov zdolala Maďarku Timeu Babosovú 6:2, 4:6, 6:4. V dueli o osemfinále sa v sobotu stretne so svetovou jednotkou Naomi Ósakovou. 


Tagy: Simona Halepová Taylor Townsendová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Kevin Hagen; Video: YouTube/US Open Tennis Championships

DISKUSIA