V Slovane sa objaví stará známa tvár: Pôsobil v KHL, Brust sa vracia do Bratislavy

Barry Brust z HC Slovan Bratislava
Barry Brust z HC Slovan Bratislava

BRATISLAVA - Kanadský hokejový brankár Barry Brust sa stal novou posilou Slovana Bratislava. Tridsaťšesťročný gólman bude bojovať o post jednotky s Čechom Vladislavom Habalom. Účastník slovenskej najvyššej súťaže podpísal s Brustom zmluvu do apríla 2021. Informáciu priniesol oficiálny klubový web "belasých".

"V porovnaní s nedávnou minulosťou prebiehala v lete komunikácia so Slovanom výrazne lepšie. Svojim príchodom chcem pomôcť klubu k návratu na pozície, ktoré mu patrili v čase odchodu zo slovenskej ligy. Teším sa a som nadšený, že budem chytať pred najlepšími fanúšikmi, akých som v kariére zažil," uviedol Brust.

"Angažovaním Barryho sme vyriešili pre nás veľmi dôležitú brankársku otázku. Verím, že spolu s Habalom budú tvoriť kvalitnú dvojicu, čo sme považovali za kľúčové pri tvorbe tímu. Barry sa vracia do Slovana po dvoch rokoch a počas jeho pôsobenia patril nielen k výrazným oporám mužstva na ľade, ale bol pre fanúšikov jedným z najobľúbenejších hráčov. K mužstvu sa pripojí začiatkom budúceho týždňa," povedal generálny manažér Slovana Juraj Bakoš.

Brust pôsobil v bratislavskom klube v sezónach 2015/16 a 2016/17. V nadnárodnej KHL odchytal za Slovan 83 zápasov, v ktorých mal úspešnosť zákrokov na úrovni 92 %. Rodák zo Swan River strávil uplynulý ročník taktiež v KHL, keď nastupoval za Červenú hviezdu Kchun-lun a Torpedo Nižnij Novgorod. Sezónu predtým hájil farby švajčiarskeho Fribourgu. Brust si vyskúša atmosféru Tipsport ligy prvýkrát v kariére, v minulosti pôsobil napr. v nemeckej DEL, zámorskej AHL a na konte má aj 11 štartov v NHL za Los Angeles Kings.


Tagy: HC Slovan Bratislava Barry Brust

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA