VIDEO Reakcia zástupcov Slavie Praha na skupinu smrti: Tomuto hovoríme zmiešané pocity!

Petr Čech
Petr Čech

MONAKO - Keď bývalý brankár Petr Čech vo štvrtok v Monaku priradil Slaviu Praha do hviezdnej spoločnosti k Barcelone, Borussii Dortmund a Interu Miláno, napadlo mu, že atraktívnejšiu skupinu si fanúšikovia červeno-bielych nemohli priať. Víťaz LM 2012 s Chelsea povedal už pred losom, že takéto niečo by bolo pre českých priaznivcov iba dobre.

"Musím povedať, že z hľadiska atraktívnosti už ich skupina nemohla byť lepšia. Samozrejme, budú to mať poriadne ťažké v boji o postup, to bude pre fanúšikov skvelý zážitok," povedal 37-ročný Čech v rozhovore pre agentúru Sport Invest, ktorá ho zastupuje. 

Jeho Chelsea, do ktorej organizácie sa po konci hráčskej kariéry vrátil ako poradca športového a technického úseku, sa stretne s Ajaxom Amsterdam, Valenciou a Lille. Skupina H podľa neho niej e jednoduchá a je veľmi vyrovnaná. "Každý môže poraziť každéh. Lille začali sezónu veľmi dobre a darí sa im, i keď prišli o Pépého, ktorý prestúpil do Arsenalu. Čo sa týka Ajaxu, tak všetci vieme, ako sa im podarila Liga majstrov v minulej sezóne a určite budú chcieť na to nadviazať. No a my taktiež budeme chcieť postúpiť," prehlásil Čech. 

Losovanie si ako jeden z hlavných aktérov užil. "Bola to pre mňa nová a zaujímavá skúsenosť, pretože som sa na žrebe nikdy nepodieľal. Bolo zaujímavé vidieť, akým systémom funguje počítač, akým spôsobom vyberá skupiny, akým spôsobom sa uskutočňuje celý proces. Bolo to obohacujúce a cítim sa byť poctený tým, že som mal možnosť losovať," uviedol Čech. 

Súčasťou večera bolo i vyhlásenie ceny pre najlepšieho futbalistu Európy za minulý ročník. Víťazom sa stal obranca Liverpoolu Virgil Van Dijk, ktorý predčil Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. 

"Van Dijk mal vynikajúcu sezónu s Liverpoolom, vyhrali Ligu majstrov, takmer sa im podarilo získať anglický titul. V Lige národov sa mu taktiež darilo. Možno bol tento rok možnosťou, ako ceniť iného hráča než Ronalda s Messim, i keď obaja mali opäť výbornú sezónu. Ktokoľvek z tých troch by vyhral, zaslúžil by si to," skonštatoval Čech. 

V novej funkcii v Chelsea má za sebou dva mesiace. "Na začiatku to bolo trochu hektické, hľadali sme trénera, tím sa ustáloval a vôbec celá príprava. Teraz sa ale začala Premier League, presne vieme, na čom sme, všetko beží v zabehnutých koľajach," povedal Čech. 

Spoluprácu so svojím bývalým spoluhráčom a teraz koučom Frankom Lampardom si pochvaľuje. "S Frankom sa dlho poznáme, roky sme boli spoluhráči. V prístupe k futbalu máme veľmi podobný spôsob, akým pracujeme. To môže byť našou výhodou a verím, že to potvrdíme v ďalších mesiacoh a rokoch. Dúfajme, že sa nám bude dariť," uviedol Čech. 


Tagy: Petr Čech FC Barcelona Slavia Praha Borussia Dortmund Inter Miláno

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Daniel Cole; Video: Instagram/golaz0live

DISKUSIA