Slovan si postupom do skupinovej fázy poriadne prilepšil: V klubovej kase pristáli milióny!

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu na pôde PAOKu Solún Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu na pôde PAOKu Solún Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Účasť futbalistov ŠK Slovan Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy 2019/2020 prinesie nielen fanúšikov na tribúny Tehelného poľa, ale aj nemalé finančné prostriedky do pokladnice "belasých". Slovanisti majú už pred štartom hlavnej súťaže istotu zárobku vo výške 3,74 milióna eur. Ak sa im podarí presadiť v konkurencii tureckého Besiktasu Istanbul, portugalského Sportingu Braga a anglického Wolverhamptonu Wanderers, môžu si ešte výrazne polepšiť.

Bratislavčania si zarobili 280-tisíc eur za participáciu v úvodnom predkole Ligy majstrov, právo na ďalších 260-tisíc získali vďaka účasti v druhom predkole Európskej ligy a vystúpenia v treťom predkole rovnakej súťaže im priniesli 280-tisíc. Vďaka úspechu v play-off EL proti gréckemu PAOK Solún si zabezpečili postup do skupinovej fázy a s tým spojenú prémiu 2,92 milióna eur.

Slovan môže v základnej skupine pridať do rozpočtu až 4,42 milióna eur. To však len v prípade, ak by zvíťazil vo všetkých šiestich dueloch a skončil v tabuľke na prvom mieste. Za každý triumf získajú hráči slovenského majstra do klubovej pokladnice 570-tisíc eur a za remízu 190-tisíc. Za víťazstvo v skupine dostanú tímy miliónovú prémiu, druhí v tabuľke si polepšia o 500-tisíc.

Postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy bude taktiež odmenený sumou pol milióna eur. Účasť v osemfinále je ohodnotená čiastkou 1,1 milióna, vo štvrťfinále je to 1,5 milióna, v semifinále 2,4 milióna a vo finále 4,5 milióna. Celkový víťaz súťaže získa ešte bonus 4 milióny eur a miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov 2020/2021.

Európska futbalová únia (UEFA) navyše 48 klubom rozdelí ďalších 84 miliónov eur podľa koeficientov. Tento rebríček je zostavený na základe výkonov v pohárových súťažiach v uplynulých desiatich sezónach. Najvyššie umiestnený tím dostane sumu 3,42 milióna eur, naopak posledný len 71 430 eur. Kluby budú odmenené aj na základe hodnoty televízneho trhu, UEFA im rozdelí až 168 miliónov eur.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články