VIDEO Serena sfúkla mladú českú nádej z kurtu, Plíšková si musela siahnuť na dno svojich síl

Na snímke americká tenistka Serena Williamsová v zápase 3. kola na grandslamovom turnaji US OpenNa snímke americká tenistka Serena Williamsová v zápase 3. kola na grandslamovom turnaji US Open Zdroj: TASR/AP/Sarah Stier

NEW YORK - Česká tenistka Karolína Plíšková nasadená ako tretia sa dostala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku. V piatkovom stretnutí 3. kola zdolala Ons Jabeurovú z Tuniska 6:1, 4:6, 6:4.

"Jabeurová sa v druhom sete zlepšila, trafila niekoľko neuveriteľných úderov. Dostala sa do svojho rytmu a potom to bolo pre mňa veľmi ťažké. Snažila som sa dobre podávať. V treťom sete som brejkbaly odvrátila hlavne vďaka servisu. Okrem toho som musela hrať agresívne, bolo to po fyzickej stránke veľmi náročné," uviedla Plíšková v pozápasovom interview.

Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.

Ďalej sa prebojovala aj víťazka tohtoročného Roland Garros a nedávna svetová jednotka Ashleigh Bartyová z Austrálie, ktorá vyradila Grékyňu Mariu Sakkariovú 7:5, 6:3. Domáca Američanka Serena Williamsová má naďalej šancu na zisk 24. grandslamového titulu, s Češkou Karolínou Muchovou si poradila hladko 6:3, 6:2.

Ukrajinské derby bolo jednoznačnou záležitosťou piatej nasadenej Jeliny Svitolinovej, ktorá Dajanu Jastremskú vyprevadila z kurtu za 55 minút a dovolila jej uhrať len dva gemy - 6:2, 6:0. V súboji dvoch domácich hráčok bola úspešnejšia Madison Keysová, ktorá si so Sofiou Keninovou poradila 6:3, 7:5.

Karolína Plíšková (3-ČR) - Ons Jabeurová (Tun.) 6:1, 4:6, 6:4

Petra Martičová (22-Chor.) - Anastasija Sevastovová (12-Lot.) 6:4, 6:3

Ashleigh Bartyová (2-Aus.) - Maria Sakkariová (30-Gréc.) 7:5, 6:3

Serena Williamsová (8-USA) - Karolína Muchová (ČR) 6:3, 6:2

Johanna Kontová (16-V. Brit.) - Šuaj Čang (33-Čína) 6:2, 6:3

Jelina Svitolinová (5-Ukr.) - Dajana Jastremská (32-Ukr.) 6:2, 6:0

Madison Keysová (10-USA) - Sofia Keninová (20-USA) 6:3, 7:5

Čchiang Wang (18-Čína) - Fiona Ferrová (Fr.) 7:6 (1), 6:3

Viac o téme: Serena Williamsová Karolína Plíšková Petra Martičová Madison Keysová Anastasija Sevastovová Jelina Svitolinová Ons Jabeurová Ashleigh Bartyová Karolína Muchová