VIDEO Pekelná etapa na Vuelte: Skvelý špurt pre nemeckého hrdinu, červený dres má nového majiteľa

Nikias ArndtNikias Arndt Zdroj: Profimedia

MADRID - Víťazom sobotňajšej 8. etapy na 74. ročníku cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa sa stal Nikias Arndt z Nemecka. Pretekár tímu Sunweb sa najlepšie pretlačil v záverečnom špurte etapy dlhej 166,9 km, ktorá viedla z Vallsu do Igualady.

Trasa ponúkla akurát jedno stúpanie II. kategórie 27 km pred cieľom. Práve výstup na Puerto de Montserrat dlhý 7,4 km so stúpaním 6,6 % predstavoval pre niektorých účastníkov kritický bod sobotňajšej etapy. Približne dvadsaťčlenná skupinka si dovtedy vytvorila pred pelotónom náskok na úrovni šiestich minút. Po stúpaní jej odstup narástol až skoro na osem minút a nakoniec rozhodla očakávaná šprintérska koncovka.

V nej hneď za Arndtom skončil domáci reprezentant z tímu Caja Rural - Seguros RGA Alex Aranburu, tretí bol Belgičan Tosh van der Sande vo farbách Lotto Soudal. Sobotňajšia etapa premiešala aj poradie v celkovej klasifikácii. Doterajší líder, Kolumbijčan Miguel Ángel López, klesol na 3. priečku, z ktorej po novom stráca 3:01 min na nového držiteľa červeného dreseu Nicolasa Edeta z Cofidisu. Druhý je s mankom 2:21 min Belgičan Dylan Teuns z tímu Bahrain Merida.

"Už včera som avizoval, že sa chcem dostať do úniku a dnes sa mi to podarilo. Záverečný útok som si skvele načasoval. Vždy som chcel vyhrať aspoň jednu etapu na každej Grand Tour a dnes som oficiálne zvíťazil na druhej," povedal do mikrofónu Eurosportu šťastný Arndt.

Nicolas Edet finišoval v skupine na 11. mieste a dres pre celkového lídra mu doslova spadol z neba. "Vlani sa z nášho tímu podarilo obliecť do červeného Jesúsovi Herradovi. Vtedy som uveril, že to môžem dokázať aj ja. Chcel som tu niečo ukázať a podarilo sa," vyhlásil.

8. etapa (Valls - Igualada, 166,9 km): 1. Nikias Arndt (Nem.) Sunweb 3:50,48 h, 2. Alex Aranburu (Šp.) Caja Rural - Seguros RGA, 3. Tosh van der Sande (Belg.) Lotto Soudal, 4. Ruben Guerreiro (Portug.) Kaťuša-Alpecin, 5. Jonas Koch (Nem.) CCC Team, 6. Dylan Teuns (Belg.) Bahrain Merida - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 8. etape: 1. Nicolas Edet (Fr.) Cofidis 32:16:24 h, 2. Dylan Teuns (Belg.) Bahrain Merida +2:21 min, 3. Miguel Ángel López (Kol.) Astana Pro Team +3:01, 4. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma +3:07, 5. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +3:17, 6. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +3:28

Viac o téme: Alejandro Valverde Nairo Quintana Nikias Arndt
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: Twitter/La Vuelta
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články