VIDEO tragickej nehody, ktorá mladého šampióna stála život: Smrtiaca zrážka ukončila preteky F2

Hororová zrážka ukončila už v druhom kole preteky F2
Hororová zrážka ukončila už v druhom kole preteky F2

SPA-FRANCORCHAMPS - Sobotňajšie preteky Formuly 2 museli byť už krátko po štarte predčasne ukončené. Hneď v druhom kole na vrchole Raidillon sa udiala hororová zrážka trojice áut, do ktorej boli zaplatení jazdci Juan Manuel Correa, Anthoine Hubert a Marino Sato.

Zlým signálom toho, že išlo o desivú zrážku bol fakt, že réžia miesto nehody príliš neukazovala a k hororovej situácii sa nevrátila ani v opakovaných záberoch. Po chvíli bolo zrejmé aspoň to, že Sato je v poriadku, pretože miesto desivej nehody opustil po vlastných nohách. 

 

O zdravotnom stave jeho dvoch súperov prišli informácie až po dlhšej časovej odmlke. Desivú zrážku v rýchlosti asi 270 kilometrov za hodinu bohužiaľ neprežil Hubert., ktorý pretekal za tím BWT Arden. Dvadsaťdvaročný Hubert figuroval v poradí šampionátu na ôsmom mieste a v tomto roku si pripísal na konto víťazstva v Monaku a vo Francúzsku. V máji 2018 sa stal členom akadémie Renaultu - francúzsky tím po tejto nehode zrušil sobotňajšie tlačové konferencie. Na okruhu Spa-Francorchamps vyhasol pretekársky život prvýkrát od roku 1985, vtedy ešte v sérii World Sportscar Championship tragicky zomrel Nemec Stefan Bellof.

Zdravotný stav Correu, ktorého vozidlo sa vo vzduchu niekoľkokrát desivo pretočilo, by mal byť plne stabilizovaný. Pretekár je pod dohľadom lekárov na klinike v Liége. Vedenie pretekov oznámilo, že podujatie nebude reštartované.  "FIA s poľutovaním oznamuje, že jazdec vozidla číslo 19, Anthoine Hubert z Francúzska, podľahol svojim zraneniam a zomrel o 18.35 h. Jazdec monopostu číslo 12, Juan Manuel Correa (USA), je v stabilizovanom stave a zotavuje sa v nemocnici v Liége. Viac informácií o jeho zdravotnom stave poskytneme, akonáhle bude niečo nové. Giuliano Alesi prešiel v lekárskom stredisku kontrolou a je zdravotne v poriadku," uvádza vo svojom oficiálnom vyhlásení Medzinárodná automobilová federácia (FIA).


Tagy: Formula 2 Juan Manuel Correa Anthoine Hubert Marino Sato

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Youtube - ZRacing; Video: Youtube - ZRacing, twitter - Marcel van Leest

DISKUSIA