VIDEO Divoký zápas na Myjave: Súboj Serede s Pohroním plný zvratov

Dino Špehar a Richard ŽupaDino Špehar a Richard Župa Zdroj: TASR – Martin Palkovič

MYJAVA - Futbalisti ŠKF iClinic Sereď a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa remizovali v sobotnom stretnutí 7. kola Fortuna ligy v Myjave 3:3. Výsledok stanovil gólom v nadstavenom čase hosťujúci Patrik Jacko. Oba tímy sa nedočkali plného bodového zisku ani vo štvrtom zápase za sebou, Sereď figuruje na siedmej priečke s ôsmimi bodmi, nováčik z Pohronia nazbieral o dva body menej a je na ôsmom mieste.

Sereď sa v prechodnom myjavskom domove dostala do vedenia už v 8. minúte, keď Iván prekonal z hranice šestnástky hosťujúceho brankára Vantrubu - 1:0. Jej radosť však netrvala dlho, nováčik vyrovnal už o šesť minút neskôr. Po autovom vhadzovaní predĺžil Abrahám loptu do päťky, kde sa z bezprostrednej blízkosti presadil Zachara. O ďalších päť minút hostia dokonca viedli vďaka štandardnej situácii. Blahút poslal loptu z rohového kopu priamo na Abraháma, ktorý stanovil polčasový stav 1:2.

Zápas plný zvratov pokračoval aj po zmene strán a tentoraz úradovala Sereď. V 58. minúte hosťujúci Nosko nedokázal odvrátiť center na hranicu šestnástky a hlavička Ventúru zapadla za Vantrubu. Ten už o dve minúty neskôr kapituloval aj tretíkrát a opäť po hlavičke protihráča. Cleber nacentroval na "malé vápno" a Hučko vrátil domácich do vedenia - 3:2. Sereď si udržala náskok dlho, nie však do záverečného hvizdu. V nadstavenom čase sa Jacko najlepšie zorientoval po odrazenej lopte z priameho kopu a vyrovnal na konečných 3:3.

ŠKF iClinic Sereď - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:3 (1:2)
Góly: 8. Iván, 58. Ventúra, 60. Hučko – 14. Zachara, 19. Abrahám, 90.+3 Jacko. Rozhodovali: Pavlík - Vorel, Súkeníková, ŽK: Nosko (Pohronie)

Sereď: Iliev – Slaninka (90.+1 Matheus), Hučko, Ba, Lukáčik – Ventúra, Adekuoroye – Nascimento (72. Morong), Rorič, Iván (79. Rapanelli) – Špehar

Pohronie: Vantruba – Hrnčár, Nosko, Jacko, Župa – Klec, Sedláček (66. Sojka) – Mészáros (54. Mazan), Abrahám, Blahút (80. Kondrlík) – Zachara

Viac o téme: ŠKF iClinic Sereď FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa