Chyť Sagana, ak to dokážeš: Parádne VIDEO dokazuje, že Tourminátor to vie rozbaliť aj mimo asfaltky!

Peter Sagan to na bicykli vie aj v horskom teréne
Peter Sagan to na bicykli vie aj v horskom teréne

BRATISLAVA - Slovenský trojnásobný svetový šampión v cestnej cyklistike to na bicykli vie aj na neasfaltovom teréne. Peter Sagan to naplno povrdzuje v parádnom novom videu, ktoré natočil Tourminátorov tímový kolega z Bora-Hansgrohe Daniel Oss.

Práve ten zachytil slovenskú cyklistickú hviezdu v akcii pri preháňaní sa po lesnom chodníčku. Sagan video pomenoval Chyť ma, ak to dokážeš a fanúšikovia si pri sledovaní rozhodne prídu na svoje. Tourminátor ukázal niekoľko vydarených frajerských kúskov a nezabudol poďakovať timovému kolegovi za jeho filmovacie schopnosti a tiež GoPro kameru, ktorou je video točené.

Nuž, Petrovi to v sedle rozhodne ide aj mimo asfaltu. 

Sagan sa po šiestom mieste v nemeckom Hamburgu už pripravuje na dvojicu blížiacich sa kanadských jednorazových pretekov v Québec City a Montreale (13. a 15. 9.), kde na Tourminátora čaká mimoriadne silná konkurencia. Okrem trojnásobného majstra sveta z tímu Bora-Hansgrohe sa na najväčších severoamerických klasikách patriacich do prestížneho seriálu WorldTour predstavia aj Talian Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), Francúz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step), Austrálčan Michael Matthews (Sunweb), Brit Geraint Thomas, Poliak Michal Kwiatkowski (obaja Ineos) či Belgičania Greg van Avermaet (CCC Team) a Tim Wellens (Lotto Soudal).


Príď zažiť na vlastnej koži najväčší trailový festival KarpatyRun.


V Québecu sa bude jazdiť na členitom mestskom okruhu s dĺžkou 12,6 km, cyklisti ho absolvujú 16-krát, čiže dovedna 201,6 km. V Montreale si cyklisti pridajú dva okruhy navyše a dovedna na nich čaká 219,6 km (12,2x 18). Sagan vyhral klasické preteky v Québec City v rokoch 2016 a 2017. V edícii 2017 to bolo vtedy jeho jubilejné sté víťazstvo v profikariére na ceste. V Montreale bol rovnako úspešný už v roku 2013. Najväčšie kanadské cyklistické preteky sa tento rok uskutočnia po desiaty raz.

"V Québec City a Montreale už desaťročie vítame výkvet svetového profipelotónu. Cyklisti sem radi chodia pre skvelú organizáciu aj vrelé prijatie fanúšikmi. Fantastické štartovné pole v roku nášho desiateho výročia je odmenou za všetky hodnoty, ktoré sme vložili do tohto podujatia," uviedol pred časom videprezident GPCQM Marcel Leblanc v tlačovej správe organizátorov.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Daniel Oss

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Facebook - Peter Sagan; Video: Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA