VIDEO Dráma v Turíne: Juventus stratil trojgólové vedenie, rozhodol vlastný gól v posledných sekundách

Danilo dáva gól JuventusuDanilo dáva gól Juventusu Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Marco

TURÍN - Juventus Turín si vo večernom šlágri na svojom štadióne poradil s SSC Neapol po prestrelke 4:3. Domáci mali duel výborne rozbehnutý, keď v 62. minúte viedli po góloch Danila, Gonzala Higuaína a Cristiana Ronalda už 3:0, no hosťom sa podarilo za 15 minút vyrovnať.

Postupne sa presadili Konstantinos Manolas, Hirving Lozano a Giovanni Di Lorenzo. Prišla však druhá minúta nadstaveného času, Juventus zahrával priamy kop a Kalidou Koulibaly si zrazil loptu do vlastnej siete.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotňajšom zápase 2. kola talianskej Serie A na vlastnom štadióne nad nováčikom z Brescie 1:0, keď sa ako jediný presadil v 12. minúte hlavou Hakan Calhanoglu. V drese hostí hral do 76. minúty slovenský stredopoliar Nikolas Špalek.

AC Miláno - Brescia FC 1:0 (1:0)
Gól: 12. Calhanoglu
/Špalek za hostí do 76. min/

Juventus Turín - SSC Neapol 4:3 (2:0)
Góly: 16. Danilo, 19. Higuain, 62. Ronaldo, 90.+2 Koulibaly (vl.) - 66. Manolas, 68. Lozano, 81. Di Lorenzo

Viac o téme: Cristiano Ronaldo SSC Neapol Juventus Turín AC Miláno Nicolas Špalek Brescia FC
  • Zdroj: TASR, športky