VIDEO Tréner Barcelony po ďalšom zaváhaní penil: Hrali sme hrozne, toto nemôžeme dopustiť

Ansu FatiAnsu Fati Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

PAMPLONA - Futbalisti Barcelony v zostave bez ofenzívnych lídrov Lionela Messiho a Luisa Suareza opäť zaváhali a v súboji 3. kola španielskej La Ligy iba remizovali na pôde Osasuny Pamplona 2:2. V drese domácich sa dvomi gólmi zaskvel stredopoliar Roberto Torres, ktorý najskôr v siedmej minúte otvoril skóre duelu a v 81. minúte úspešne zrealizoval jedenástku.

"Mužstvo hralo dobre a nakoniec sme sa dočkali odmeny v podobe zisku bodu. Ten má pre nás cenu zlata," uviedol po zápase 30-ročný Torres. Za Barcelonu sa presadil 16-ročný debutujúci mladík Anssumane Fati, ktorému sekundoval druhým gólom Arthur.

"Dnes sme hrali hrozne. Akonáhle sme sa dostali do vedenia, prestali sme vyvíjať útočnú aktivitu. Nemôžeme dopustiť, aby sme týmto štýlom prichádzali o zápasy," uviedol nahnevaný kouč "Blaugranas" Ernesto Valverde. Po prehre v úvodnom kole La Ligy na pôde Bilbaa (0:1) tak Barcelončania prišli o ďalšie cenné body. "Sme nahnevaní. Zbytočne sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól. Musíme sa zlepšiť, nechceme takto hlúpo strácať body," povedal Sergi Roberto. Pred zápasom si hráči minútou ticha uctili Xanu, dcéru bývalého kouča Barcelony Luisa Enriqueho, ktorá vo štvrtok vo veku 9 rokov podľahla rakovine kostí. Informáciu priniesla agentúra AP.

Viac o téme: FC Barcelona Osasuna Pamplona