FOTO+VIDEO Spomienka na tragicky zosnulého pretekára: Toto sa nemalo nikdy stať...

Celý svet oplakáva smrť mladého pretekára Anthoinea Huberta
Celý svet oplakáva smrť mladého pretekára Anthoinea Huberta

SPA-FRANCORCHAMPS - Zosnulého pretekára F2 Anthoinea Huberta, ktorý zahynul po sobotnej nehode na okruhu Spa-Francorchamps, si v nedeľu uctili dvakrát. Najprv jazdci a členovia tímov F1 spoločne s jeho matkou a bratom minútou ticha v boxoch, potom ešte raz tesne pred začiatkom Veľkej ceny Belgicka.

Hubertovej matke kondolovali jeho kolega z juniorských čias Charles Leclerc aj úradujúci majster sveta Lewis Hamilton. Na spomienkovej akcii sa zúčastnil aj Giuliano Alesi, ktorý bol súčasťou tragickej kolízie, ale vyviazol bez zranení. 

Nechýbal ani štvornásobný svetový šampión Alain Prost. Práve on bol Hubertovým vzorom a po júnových pretekoch F2 vo Francúzsku, ktoré vyhral, odhalil helmu venovanú svojmu krajanovi. "Nevedel som, že niečo také chystá. Anthoine bol jazdec podľa môjho gusta a som rád, že som mu mohol byť príkladom," uviedol podľa agentúry AP zjavne dojatý Prost.

Ďalší účastník sobotnej havárie Juan Manuel Correa je v stabilizovanom stave. Američan utrpel zlomeniny oboch dolných končatín a menšie zranenie chrbtice. Po nehode absolvoval operáciu a momentálne je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Preteky, ktoré sa v Spa konali deň pred Veľkou cenou F1, pozastavili a zrušili ihneď, ako vyšla najavo závažnosť nehody. Dvadsaťdvaročný Hubert z tímu BWT Arden figuroval na ôsmej priečke šampionátu, v tejto sezóne mal na konte dve víťazstvá v Monaku a Francúzsku.


Tagy: Anthoine Hubert

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Valdrin Xhemaj, Pool Photo via AP; Video: Youtube

DISKUSIA