VIDEO Neľútostný zabijak s raketou: Federer pripravil svojmu súperovi zápas ako zo zlého sna

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP Photo/Sarah Stier

NEW YORK - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom US Open. V osemfinále ako nasadená trojka deklasoval turnajovú pätnástku Belgičana Davida Goffina 6:2, 6:2, 6:0.

V dueli o postup do semifinále ho čaká Bulhar Grigor Dimitrov. Goffin držal s Federerom krok iba na začiatku stretnutia, keď po brejku v treťom geme viedol 2:1. V ďalších minútach na Štadióne Arthura Ashea dominoval rekordér v počte mužských singlových grandslamových titulov.

Príďte povzbudiť slovenských tenistov v súboji so Švajčiarmi.

"Bolo to z mojej strany skvelé predstavenie, na kurte som sa cítil super. David nemal svoj najlepší deň, trápil sa. Veľmi mi pomohlo, že za stavu 1:2 v prvom sete sa mi podaril rebrejk. Od tohto momentu bol zápas v mojej réžii. Atmosféra v hľadisku bola skvelá," uviedol v prvom rozhovore Federer, ktorý postúpil už do svojho 56. grandslamového štvrťfinále, 13. vo Flushing Meadows.