VIDEO Úžasná atmosféra a spomienky do konca života: Posunuli sme sa dopredu!

Na snímke tímová fotografia Sloveniek
Na snímke tímová fotografia Sloveniek

BRATISLAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky ukončili účinkovanie na ME v osemfinále. V nedeľňajšom domácom dueli podľahli v Bratislave vicemajsterkám sveta z Talianska za 82 minút 0:3. Duel sledovalo 6430 divákov, čo je slovenský volejbalový rekord. Najviac divákov sa predtým zúčastnilo na prípravnom zápase mužov Slovensko - Poľsko v októbri 2015 v Bratislave, ktorý videlo 6000 fanúšikov.

hlasy po zápase:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Som na dievčatá nesmierne hrdý. Odohrali sme vyrovnaný zápas proti favoritovi, ale napokon sa ukázala kvalita Talianska. Utvorili sme divácky rekord, čo si viac želať? Ľudia boli fantastickí, celkovo som veľmi spokojný. Posunuli sme sa dopredu, tento šampionát to ukázal."

Barbora Koseková, nahrávačka a kapitánka SR: "Sme smutné, že sme nezískali aspoň set, ale Taliansko je niekde inde. Diváci nás hnali neskutočne dopredu a chceli sme si zápas užiť. Myslím si, že sa nám to aj podarilo."

Karin Palgutová, univerzálka SR: "Môžeme byť spokojné. Dostali sme sa do tesných koncoviek, podali sme sympatický výkon. Bolo to v rámci našich možností."

Veronika Hrončeková, blokárka SR: "Ľudia boli úžasní a z tejto atmosféry budem čerpať ešte veľmi dlho. Odo mňa jedno veľké ďakujem. Chceli sme proti favoritovi ukázať dobrý volejbal, v prvých dvoch setoch sme to plnili na sto percent. Ale Talianky sú volejbalovo úplne inde, čo treba uznať."


Tagy: Taliansko Slovensko Karin Palgutová Marco Fenoglio

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; Video: TASR - Jakub Popelka

DISKUSIA