Kozákovi nebolo na tlačovke vôbec do reči: Dnes by tu mal sedieť niekto iný!

Brankár Martin Jedlička z FC DAC 1904 Dunajská Streda (druhý sprava)
Brankár Martin Jedlička z FC DAC 1904 Dunajská Streda (druhý sprava)

DUNAJSKÁ STREDA - Obhajca titulu ŠK Slovan Bratislava utrpel prvú prehru vo futbalovej Fortuna lige. V nedeľňajšom šlágri 7. kola prehral na pôde FC DAC 1904 Dunajská Streda vysoko 2:5 a je na druhom mieste tabuľky o tri body za vedúcou Žilinou. Domáci znížili odstup na Slovan na tri body.

Hostia z metropoly SR síce vyhrávali 1:0, ale domáci ešte do prestávky využili vylúčenie De Kampsa a otočili na 2:1. Rozdielový gól strelil Ramírez a hoci Abena znížil, Fábry a opäť Ramírez zavŕšili cenný triumf DAC nad úradujúcom majstrom. Hlasy trénerov po zápase:

Peter Hyballa, tréner DAC: "Gratulujem Slovanu k postupu do skupinovej fázy Európskej ligy. Vo štvrtok som fandil, som rád, že aspoň jedno mužstvo bude hrať skupinovú fázu. Našou predstavou bolo hrať pressing. Greif posielal dlhé lopty, cieľom bolo získať lopty po zemi, mať prevahu v strede a na krajoch. Vďaka Davisovi a Blackmanovi sa to darilo. Často hovorím o rock and roll futbalovom štýle, k tomu treba mať aj sebadôveru. Je dôležité, že keď sme išli dopredu, fungovala aj defenzíva. Slovan má kvalitných hráčov, treba, aby sme ich ustrážili v defenzíve. Bol to dobrý futbal. V menej úspešnom období, keď sa nám nedarilo získať body, veľakrát sme hovorili o štýle mužstva, ale museli sme zostať pokojní. Vývoj je dôležitejší ako výsledky."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Dnes by tu mal sedieť niekto iný miesto mňa. Padlo veľa gólov a to je všetko odo mňa." 


Tagy: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda Peter Hyballa Ján Kozák ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA