VIDEO Trenčín mal zápas pevne v rukách: Nitra mu ale uštedrila dve rýchle gólové rany

Milan RistovskiMilan Ristovski Zdroj: SITA/Martin Havran

ŽILINA - Futbalisti AS Trenčín smerovali k zisku troch bodov v stretnutí proti FC Nitra. Po polhodine viedli 2:0, keď sa presadili Koolwijk a Čatakovič, ale po zmene strán rýchlo pustili vedenie zo svojich rúk.

Chobot v 52. min znížil a Ristovski o päť minút neskôr vyrovnal na konečných 2:2, vďaka čomu Nitrania uhrali svoj prvý nerozhodný výsledok v sezóne a v tabuľke sa odpútali z posledného miesta.

AS Trenčín - FC Nitra 2:2 (2:0)
Góly: 19. Koolwijk, 30. Čatakovič - 52. Chobot, 57. Ristovski

Roman Marčok, tréner Trenčína: "Pre nás spôsob, akým sme odohrali polovicu druhého polčasu, nie je to, čo charakterizuje náš klub. Neboli sme dostatočne agresívni, aktívni, prestali sme hrať s loptou a pustili sme do hry súpera. Ten vyrovnal a začali sme hrať o zápas, o výsledok, no už bolo neskoro. V závere sme mali tri situácie, aby sme zápas vyhrali, ale rovnako mohol rozhodnúť aj súper. Mohlo to dopadnúť akokoľvek. Pre nás je to strata bodov."

Marián Süttö, tréner Nitry: "Bol to pre nás mimoriadne náročný zápas, či už z pohľadu súpera, alebo trávnika. Obával som sa trenčianskeho rozletu, ich kvalita je na našu súťaž vysoká a tri kolá hrali mimoriadne aj výsledkovo. Hráčov sme takticky zaviazali a súper to využil. Kvalitou nás vpredu prevýšil a nebyť Šípoša, bolo by do polčasu rozhodnuté. V polčase sme si ujasnili veci, zdvihli sme hlavu a druhý polčas sme odmakali. V momentálnej situácii proti súperovi, ako je Trenčín, musíte mať aj šťastie. Tak aj bolo. V závere by bolo asi veľmi kruté pre Trenčín, ak by Šimončič trafil namiesto do žrde do siete. Bod je bod, berieme ho všetkými desiatimi a ideme bojovať ďalej."

Viac o téme: FC Nitra AS Trenčín