VIDEO Derby della Capitale nemalo víťaza, Škriniar aj Kucka majú dôvod na radosť

Luis Alberto oslavuje gólLuis Alberto oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Alessandra Tarantino

RÍM - Futbalisti Lazia Rím remizovali v nedeľnom derby 2. kola talianskej Serie A s mestským rivalom AS 1:1. Skóre otvorili hostia, keď v 17. minúte premenil jedenástku Aleksandar Kolarov. O vyrovnanie sa postaral v 59. minúte Luis Alberto. Slovenský obranca v drese domácich Denis Vavro sedel na lavičke náhradníkov.

Inter Miláno zvíťazil v Cagliari 2:1. Hostí poslal do vedenia v prvom polčase Lautaro Martinez, no domácim sa podarilo po zmene strán vyrovnať vďaka Joaovi Pedrovi. O troch bodoch pre Inter rozhodol Romelu Lukaku premenenou jedenástkou. Slovenský stopér Milan Škriniar odohral za Milánčanov celý duel.

Nešťastný večer zažila Sampdoria Janov, ktorá utrpela na pôde Sassuola debakel 1:4. Hetrikom v rozmedzí štrnástich minút sa v prvom polčase blysol Domenico Berardi.

Atalanta Bergamo v kádri bez Martin Škrtela doma prehrala s FC Turín 2:3. Tridsaťpäťročný slovenský obranca sa údajne nezhodol s trénerom Gianom Pierom Gasperinim a je na odchode z klubu. V nedeľu nefiguroval ani medzi náhradníkmi.

Z triumfu sa tešil Juraj Kucka, ktorého Parma zvíťazila v Udine 3:1. Slovenský stredopoliar nastúpil v 64. minúte.

Lazio Rím - AS Rím 1:1 (0:1)
Góly: 59. Alberto - 17. Kolarov (z 11 m)
/D. Vavro bol na lavičke náhradníkov domácich/

Atalanta Bergamo - FC Turín 2:3 (1:1)
Góly: 38. a 55. D. Zapata - 24. Bonifazi, 57. Berenguer, 66. Izzo

Cagliari Calcio - Inter Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 50. Joao Pedro - 25. Martinez, 72. Lukaku (z 11 m)
/M. Škriniar za hostí odohral celý duel/

FC Janov - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)
Góly: 11. C. Zapata, 65. Kouame - 76. Pulgar (z 11 m)

US Lecce - Hellas Verona 0:1 (0:0)
Gól: 81. Pessina
/Ľ. Tupta bol na lavičke náhradníkov hostí/

US Sassuolo - Sampdoria Janov 4:1 (3:0)
Góly: 29., 36. a 43. Berardi, 47. Traore - 67. Quagliarella (z 11 m). ČK: 45.+1 Vieira (Janov)

Udinese Calcio - FC Parma 1:3 (1:1)
Góly: 17. Lasagna - 43. Gervinho, 59. Gagliolo, 75. Inglese