Slovensko bez šance na grandslamový titul? Omyl! Kužmová sa k nemu pomaličky približuje

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

NEW YORK - Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou sa prebojovali už do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. V osemfinále vyradili americko-austrálsku dvojicu Danielle Collinsová, Ellen Perezová po trojsetovej bitke 7:6 (4), 5:7, 7:5.

Pre Kužmovú je to najväčší úspech na podujatiach veľkej štvorky. V debli sa jej vo Flushing Meadows darilo aj medzi juniorkami. V roku 2015 sa po boku Rusky Aleksandry Pospelovovej tešila zo zisku titulu. Vo štvorhre získala v tomto roku na okruhu WTA dve cenné trofeje - v Prahe a v Bukurešti.

V osemfinálovom dueli proti Collinsovej a Perezovej nevyužili Kužmová so Sasnovičovou v treťom sete za stavu 5:2 tri mečbaly a súperkám sa podarilo vyrovnať na 5:5. Záver však lepšie zvládol slovensko-bieloruský tandem, ktorý v dueli o postup do semifinále nastúpi proti tretej nasadenej kanadsko-čínskej dvojici Gabriela Dabrowská, I-fan sü. Kužmová je v onlajn vydaní svetového deblového rebríčka už na 35. priečke - najvyššie v kariére.

ženy - štvorhra - osemfinále:
Viktória KUŽMOVÁ, Alexandra Sasnovičová (SR/Biel.) - Danielle Collinsová, Ellen Perezová (USA/Austr.) 7:6 (4), 5:7, 7:5
 


Tagy: Viktória Kužmová Alexandra Sasnovičová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant

DISKUSIA