Frustrácia českej tenisovej hviezdy eskaluje ako žeravá láva: Už ma to nebaví stále počúvať!

Karolína PliškováKarolína Plišková Zdroj: SITA/AP/Kevin Hagen

NEW YORK - Aj po tohtoročnej sezóne zostane tenistka Karolína Plíšková čakateľkou na grandslamový titul. Svetová aj turnajová trojka dohrala na US Open v osemfinále a diskusie o tom, že raz zdvihne nad hlavu veľkú trofej, jej začínajú byť nepríjemné. Rodáčke z Loun však veľa ľudí trofej praje.

Snaha, ktorá sa zatiaľ míňa účinku

"Ja už si to neprajem. Už nie. Fakt!" smiala sa ironicky dvadsaťsedemročná Plíšková po prehre v New Yorku s Britkou Johannou Kontaovou. Pre zisk grandslamového vavrínu robí v kariére všetko možné, angažovala na post trénerky Conchitu Martínezovú, ale už ju unavuje počúvať o trofeji, ktorá jej chýba. "Trošku," prikývla.

Najbližšie sa k úspechu priblížila práve vo Flushing Meadows. Pred tromi rokmi tu prehrala vo finále, od tej doby hrala predvlani semifinále na Roland Garros a tento rok na Australian Open, štyrikrát bola navyše na grandslamoch vo štvrťfinále.

"Myslím, že pôjdem ďalej a budem čakať. Šancí mám dosť. Dúfam, že sa mi všetko raz zíde," zopakovala, že verí, že šancu na triumf dostane.

Karolína Plišková Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Kevin Hagen

Zviazaná noha nebola problémom

Nevypadáva v prvých kolách a v druhom týždni, považovanom u väčšiny hráčok už za úspech, v pavúku v posledných rokoch nechýba. "Tu som to taktiež dokázala, ale nemyslím si, že som hrala nejako skvele. Aj keď v tréningu to nebolo zlé, tak zápasy neboli úplne najlepšie. Nejako som sa necítila a neviem, prečo," povedala.

Už po druhom zápase Plíšková hovorila, že nemala energiu. Po US Open má na konte už 58 odohraných duelov. "Tak nie je prekvapujúce, že sa niekedy necítim," podotkla. Proti Kontaové podľa svojich slov problém so silami nemala, na druhú stranu hrala so zaviazanou nohou. "Nemalo to žiadny vplyv na zápas," uisťovala.

Karolína Plišková Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Kevin Hagen

Nie som Serena

Otázkou je, či neuvažovať o zmene skladby turnajov a menšom zápasovom zaťažení. "Možno keď budem mať 30 rokov, ale to už vlastne nebudem hrať," rozosmiala sa. Pred US Open nastúpila len na veľkých turnajoch v Toronte a Cincinnati. "Nebolo čo vynechať. A keď nie som zranená, cítim sa dobre, tak si radšej vyberiem turnaj ako tréning."

Radšej jazdí po turnajoch. Chce nahrať čo najviac zápasov, aby získala hernú rutinu. "Nie som Serena (Williamsová), ktorá ich má celkovo o milión viac než ja. Ona sa do formy vždy nejako dostane, ja som iná. Nezniesla by som trénovať mesiac v kuse štyrikrát do roka. Stačí mi zimná príprava pred sezónou," povedala Plíšková.

Po US Open je prihlásená na miliónový turnaj v čínskom Čeng-čou, ale nevie, či tam pôjde. Určite by potom mala hrať vo Wu-chan a v Peking. "A dúfajme Šen-čen," spomenula nové dejisko Turnaja majsteriek, na ktorý by sa mala kvalifikovať.

 

Viac o téme: Karolína Plišková US Open 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kevin Hagen
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články