Škrtel opäť mieri do Turecka: Atalanta si už našla náhradu za odchádzajúceho Slováka

Martin Škrtel
Martin Škrtel

ISTANBUL - Slovenský futbalista Martin Škrtel mieri podľa tureckých médií do klubu FK Basaksehir Istanbul. Tridsaťštyriročný stopér rokoval v pondelok o zmluve so zástupcami tímu Süper Lig, ktorý sa bývalého slovenského reprezentanta snažil získať ešte pred prestupovou uzávierkou.

Škrtel krátko predtým po vzájomnej dohode ukončil kontrakt s Atalantou Bergamo. V treťom tíme uplynulého ročníka Serie A pôsobil iba tri týždne, podľa talianskych médií stáli za jeho odchodom nezhody s trénerom Gian Pierom Gasperinim, týkajúce sa tréningového procesu a taktiky.

Škrtel by sa v prípade dohody s Basaksehirom vrátil späť do Turecka, uplynulé tri sezóny obliekal dres Fenerbahce Istanbul.


Príď zažiť najväčší trailový festival Karpaty Run v Bratislave.


V Atalante už aj majú náhradu za Škrtela. Bývalého kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie nahradil v strede obrany dánsky reprezentant Simon Kjaer. Urastený 191 cm vysoký stopér pôsobil od roku 2017 v španielskom tíme FC Sevilla, v Bergame bude na hosťovaní do konca tejto sezóny. Dohoda nezahŕňa možnosť opcie na trvalý prestup. Informuje o tom oficiálny portál účastníka Serie A aj Ligy majstrov atalanta.it.

Tridsaťročný Kjaer je 89-násobný dánsky reprezentant, ktorý bol kapitán severanov na MS 2018 v Rusku, kde skončili svoju púť v osemfinále. Bol aj účastník MS 2010 a ME 2012. Vo farbách národného tímu strelil 3 góly.


Tagy: Martin Škrtel Simon Kjaer Atalanta Bergamo FK Basaksehir Istanbul

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/Ivan Kopčáni

DISKUSIA