VIDEO Nadal na moment poľavil, potom rozbehol stroj... Nemecký talent zlyhal a hľadá odpovede!

Rafael Nadal zdolal vo vypätom súboji Marina ČiličaRafael Nadal zdolal vo vypätom súboji Marina Čiliča Zdroj: SITA/AP Photo/Jason DeCrow

NEW YORK - Španielsky tenista Rafael Nadal porazil na US Open Chorváta Marina Čiliča 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 a na grandslame postúpil do štvrťfinále jedenástykrát z posledných dvanástich štartov a 40. krát v kariére. Teraz ho čaká Argentínčan Diego Schwartzman, ktorý vyradil šiesteho nasadeného Alexandra Zvereva z Nemecka v štyroch setoch 3:6, 6:2, 6:4, 6:3.

Aj Tiger Woods krútil hlavou

Nadal zvládol prvý vážny test na turnaji, hoci prišiel o druhý set kvôli pasivite a výborným úderom Čiliča. I golfista a kamarát Nadala Tiger Woods krútil v hľadisku hlavou, ale potom mu španielsky trojnásobný víťaz US Open ukázal svoje kvality.

Ľavoruký Nadal zdvihol divákov zo sedadiel v koncovke. Dobehol volej Chorváta mieriaci von z kurtu a loptu poslal vedľa siete presne do rohu. "Je to jednoduché popísať a ťažšie zahrať. Bola to jediná možnosť, ako výmenu vhyrať," povedal Nadal. Pripravil si mečbal, ktorý vzápätí premenil 37. víťazným úderom zápasu.

"Zo začiatku ma veľmi tlačil, každú loptičku odpaľoval rázne a na return som stál ďaleko. Po druhom sete som si povedal, že to musím zmeniť, inak bude mať zápas vo svojich rukách. Začal som returnovať viac do kurtu a vyplatilo sa mi to," povedal Nadal.

Rafael Nadal Galéria fotiek (24) Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

Grobianske správanie Zvereva

Schwartzmanovi pomohlo v stretnutí so Zverevom nevhodné správanie Nemca, ktorý v druhom sete za stavu 2:4 dostal dve varovania za napálenie loptičky do hľadiska a nadávky, kvôli čomu prišiel o podanie. Zverev navyše zaznamenal 17 dvojchýb. "Vďaka tomu mi dal veľa príležitostí a bolo by hriechom nevyužiť ich. Return je mojou silnou stránkou, veľmi si na neho verím a viedol som si dobre," povedal 20. nasadený Schwartzman.

Diego Schwartzman Galéria fotiek (24) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Schwartzman si po zápase myslel, že jeho najbližším súperom bude Talian Matteo Berrettini. "Hrali sme zarovno, na veľkej obrazovke dávali, ako má mečbal, tak som si hovoril: Zase on! Prehral som s ním z troch mečbalov vo Wimbledone," hovoril Argentínčan. Až neskôr zistil, že ho čaká Nadal, s ktorým v siedmich vzájomných zápasoch uhral iba dva sety. "Bude to chcieť rany na čiaru a využívanie šancí," uviedol Schwartzman.