VIDEO Nadal na moment poľavil, potom rozbehol stroj... Nemecký talent zlyhal a hľadá odpovede!

Rafael Nadal zdolal vo vypätom súboji Marina Čiliča
Rafael Nadal zdolal vo vypätom súboji Marina Čiliča

NEW YORK - Španielsky tenista Rafael Nadal porazil na US Open Chorváta Marina Čiliča 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 a na grandslame postúpil do štvrťfinále jedenástykrát z posledných dvanástich štartov a 40. krát v kariére. Teraz ho čaká Argentínčan Diego Schwartzman, ktorý vyradil šiesteho nasadeného Alexandra Zvereva z Nemecka v štyroch setoch 3:6, 6:2, 6:4, 6:3.

Aj Tiger Woods krútil hlavou

Nadal zvládol prvý vážny test na turnaji, hoci prišiel o druhý set kvôli pasivite a výborným úderom Čiliča. I golfista a kamarát Nadala Tiger Woods krútil v hľadisku hlavou, ale potom mu španielsky trojnásobný víťaz US Open ukázal svoje kvality. 

Ľavoruký Nadal zdvihol divákov zo sedadiel v koncovke. Dobehol volej Chorváta mieriaci von z kurtu a loptu poslal vedľa siete presne do rohu. "Je to jednoduché popísať a ťažšie zahrať. Bola to jediná možnosť, ako výmenu vhyrať," povedal Nadal. Pripravil si mečbal, ktorý vzápätí premenil 37. víťazným úderom zápasu. 

"Zo začiatku ma veľmi tlačil, každú loptičku odpaľoval rázne a na return som stál ďaleko. Po druhom sete som si povedal, že to musím zmeniť, inak bude mať zápas vo svojich rukách. Začal som returnovať viac do kurtu a vyplatilo sa mi to," povedal Nadal. 

Grobianske správanie Zvereva

Schwartzmanovi pomohlo v stretnutí so Zverevom nevhodné správanie Nemca, ktorý v druhom sete za stavu 2:4 dostal dve varovania za napálenie loptičky do hľadiska a nadávky, kvôli čomu prišiel o podanie. Zverev navyše zaznamenal 17 dvojchýb. "Vďaka tomu mi dal veľa príležitostí a bolo by hriechom nevyužiť ich. Return je mojou silnou stránkou, veľmi si na neho verím a viedol som si dobre," povedal 20. nasadený Schwartzman. 

Schwartzman si po zápase myslel, že jeho najbližším súperom bude Talian Matteo Berrettini. "Hrali sme zarovno, na veľkej obrazovke dávali, ako má mečbal, tak som si hovoril: Zase on! Prehral som s ním z troch mečbalov vo Wimbledone," hovoril Argentínčan. Až neskôr zistil, že ho čaká Nadal, s ktorým v siedmich vzájomných zápasoch uhral iba dva sety. "Bude to chcieť rany na čiaru a využívanie šancí," uviedol Schwartzman. 

muži dvojhra - osemfinále:

Gael Monfils (13-Fr.) - Pablo Andujar-Alba (Šp.) 6:1, 6:2, 6:2

Rafael Nadal (2-Šp.) - Marin Čilič (22-Chor.) 6:3, 3:6, 6:1, 6:2

Matteo Berrettini (24-Tal.) - Andrej Rubľov (Rus.) 6:1, 6:4, 7:6 (6)

Diego Schwartzman (20-Arg.) - Alexander Zverev (6-Nem.) 3:6, 6:2, 6:4, 6:3


Tagy: Rafael Nadal Marin Čilič Alexander Zverev Diego Schwartzman

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Jason DeCrow

DISKUSIA