Škriniarov spoluhráč späť ku dňom manchesterským: Úprimná spoveď o 19 mesiacoch v United!

Smutný pohľad Alexisa Sáncheza
Smutný pohľad Alexisa Sáncheza

MILÁNO - Alexis Sánchez vydržal na štadióne Old Trafford iba rok a pol. Po výmene za Henrikha Mkhitaryana v januári 2018 nenaplnil očakávania a s klubom sa minimálne na jeden rok rozlúčil. Behom sezóny 2019/20 si oblečie dres číslo sedem v Interi Miláno a posnaží sa o reštart zabrzdenej kariéry.

Čilský internacionál však neľutuje rozhodnutie prísť do Manchestru United, i keď priznal, že frustrácia z pravidelného vysedávania na lavičke sa časom akurát tak stupňovala. Sánchez nenašiel formu z Arsenalu a bolo tak pre neho ťažké kompletne sa presadiť a presvedčiť José Mourinha či Ole Gunnara Solskjaera o svojich kvalitách. 

"Som šťastný z toho, že som bol v Manchestri United. Vždy som to hovoril. Ide o klub, ktorý vyhral v Anglicku najviac trofejí. Keď som prišiel do Arsenalu, bolo to fantastické, ale United v tom čase rástli a kupovali hráčov, aby niečo vyhrali. Chcel som k nim ísť a vyhrať všetko. Neľutujem, že som tam išiel," vracia sa späť v čase Sánchez. 

Zo 77 možných zápasov nastúpil Sánchez iba v 31 dueloch. Menšiu nápravu priniesla účasť v reprezentácii, v ktorej trošičku pookrial a zaspomínal si na produktívnejšie časy. "Keď hrám za reprezentáciu, tak som šťastný. Myslím si to. V United som bol šťastný, ale vždy som hovoril kamarátom, že chcem hrať." 

"Keby mi dali možnosť hrať, dokázal by som to najlepšie. Niekedy som hral 60 minút a ďalší zápas vôbec. Nevedel som prečo," pokračoval Sánchez. Na Copa América sa dostal z klubovej krízy, ale v predsezónnej príprave znova nenastupoval. "Cítil som sa fajn. Myslím, že na Copa América sa mi darilo. Potom som v príprave nehral. Musíte sa opýtať jeho, prečo som nehral, nie mňa," zakončila nová posila Interu Miláno.  


Tagy: Manchester United Inter Miláno Alexis Sánchez

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA