Správanie hodné totálnych imbecilov: Klub neveril vlastným očiam... Tu sú slová zbytočné!

Fanúšikova Dynama Drážďany
Fanúšikova Dynama Drážďany

DRÁŽĎANY - Dvaja členovia bezpečnostnej služby futbalového tímu Dynamo Drážďany propagovali nacistické symboly, ktoré mali na tričkách. K incidentu došlo počas víkendového súboja II. bundesligy medzi Dynamom Drážďany a FC St. Pauli (3:3).

Na odhalených tričkách mali nakreslenú lebku pripomínajúci divíziu SS počas II. svetovej vojny a pod ňou boli napísané slová: "Tretia divízia pre bezpečnosť Nemcov."

Podarená dvojica okrem toho aj odmietla splniť príkaz svojho nadriadeného o odstránení nemeckej vlajky z únikovej cesty počas spomenutého stretnutia. Logickým vyústením toho bolo ich okamžité prepustenie. Polícia v Drážďanoch už vzniesla obvinenie pre podozrenie z nezákonného použitia neústavných symbolov. Incident sa odohral deň predtým, ako krajne pravicová strana Nemecka dostala takmer trojnásobne vyššiu podporu od lokálneho obyvateľstva vo voľbách.

 

 

"Sme šokovaní, pretože obaja títo ľudia vážne poškodili náš klub. Už nikdy nebudú súčasťou značky Dynamo Drážďany. Uvažujeme aj o ďalších právnych krokoch," vyhlásil Michael Born, generálny riaditeľ drážďanského klubu. Born sa rovnako ospravedlnil predstaviteľom St. Pauli za útočné transparenty voči súperovmu klubu v rukách drážďanských fanúšikov počas zápasu.

"Je to neľudské a proti zásadám a hodnotám našej športovej komunity," dodal Born k transparentom. Podľa pravidiel Nemeckého futbalového zväzu za ofenzívne "bannery" môže Dynamovi dostať pokutu od 18 000 do 150 000 eur.


Tagy: Dynamo Drážďany

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Robert Michael; Twitter/FCSP Belgium

DISKUSIA