Davisov pohár čakajú ďalšie novinky: Od roku 2020 zmeny aj v regionálnych zónach

Trofej pre víťaza Davis Cupu
Trofej pre víťaza Davis Cupu

BRATISLAVA - Davisov pohár čakajú v roku 2020 ďalšie zmeny pre tímy účinkujúce na nižších úrovniach tejto tenisovej súťaže mužských tímov.

Novinkou je vytvorenie I. a II. svetovej skupiny (v každej po 24 účastníkov), ktoré nahradia súčasné skupiny regionálnych zón (euroafrická, americká, ázijsko-oceánska), nad nimi budú elitná časť súťaže s 24 účinkujúcimi v kvalifikácii a nasadenými na finálový turnaj. Súčasťou zmien je aj zavedenie dodatočného play-off, ktoré sa bude hrať v marcovom termíne súčasne s kvalifikáciou DP, v septembri budú nasledovať súboje už v rámci jednotlivých svetových skupín. Takto vzídu postupujúci a zostupujúci z jednotlivých úrovní DP. Daviscupový rebríček sa už viac nebude používať na zaradenie tímov do jednotlivých skupín.


Zažite Davis Cup Slovensko vs. Švajčiarsko naživo!


Slovenskí tenisti na budúci týždeň 13. - 14. septembra nastúpia v stretnutí 1. skupiny euroafrickej zóny DP proti Švajčiarom. Víťaz si udrží šancu, aby mohol v marcovej baráži zabojovať o účasť na záverečnom turnaji tejto súťaže v roku 2020. V novembri tohto roka budú Slováci v Madride chýbať, keďže vo februárom domácom súboji o postup podľahli hráčom Kanady.


Tagy: Davis Cup

Zdroj:
SITA
Foto:
skysports.com

DISKUSIA