Záhadne zmizla, našli iba mŕtve telo: Španielsko sa spamätáva z nečakanej straty

Blanca Fernandezová Ochoaová
Blanca Fernandezová Ochoaová

MADRID - Španielska polícia v stredu večer našla bezvládne telo nezvestnej niekdajšej skvelej slalomárky a prvej ženskej medailistky zo Španielska zo zimných olympijských hier Blancy Fernándezovej Ochoovej. Policajný pes ju objavil bez známok života v zalesnenej časti jedného z pahorkov v horách neďaleko Madridu.

Do pátrania po víťazke štyroch pretekov Svetového pohára v slalome a obrovskom slalome sa zapojili stovky ľudí - policajtov, hasičov aj lesných strážcov, ktorým v náročnom horskom teréne pomáhali aj dobrovoľníci a pátracie psy. V ťažko dostupných miestach využívali aj pomoc lietajúcich robotov - dronov.

Držiteľku bronzu v slalome zo ZOH 1992 v Albertville naposledy videli živú 24. augusta v jednom z madridských nákupných centier. Neskôr našli jej auto v horskej dedinke Cercedilla - známom letovisku neďaleko Madridu, kde má Fernándezovej rodina hlboké korene. Tam sa narodil a ako 56-ročný aj zomrel jej brat, Francisco Fernández Ochoa, olympijský víťaz v slalome zo Sappora 1972.

Na sociálnych sieťach kondolovalo mnoho španielskych politikov aj športovcov. "Nepochybne bola jedna z našich priekopníčok. Bola príkladom pre každú ženu," napísala bývalá svetová tenisová jednotka Garbine Muguruzová-Blancová. Dvojnásobný šampión motoristickej formuly 1 Fernando Alonso nazval Ochoovú legendou španielskeho športu. "Bola príkladom skvelej športovkyne," uviedol bývalý elitný krasokorčuliar Javier Fernández. "Spomínam na Blancu s láskou. Dlhé roky som súťažil s jej bratom Luisom. Jej smrť je hrozná strata," okomentoval situáciu trojnásobný olympijský šampióna Alberto Tomba z Talianska. Sústrastné slová prezentovali aj viaceré futbalové kluby v krajiny, okrem iných aj FC Valencia či Real Madrid.

 

 


Tagy: Blanca Fernandezová Ochoaová

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA