Klobúk pred legendou lyžovania sňala aj Vonnová: Súťažiť v rovnakej ére ako ty bola česť

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

VIEDEŇ - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher ukončil v stredu vo veku 30 rokov svoju úspechmi ovenčenú kariéru a vzápätí sa s ním rozlúčilo aj mnoho velikánov tohto športu, ktorí mu vzdali úctu a zaželali úspechy do ďalšieho života.

Hirscher nazbieral rekordných osem celkových prvenstiev vo Svetovom pohári za sebou a pridal ďalších dvanásť malých glóbusov za triumfy v hodnotení technických disciplín. Stal sa dvojnásobným olympijským šampiónom a sedemnásobným majstrom sveta. Rozhodnutie oznámil na stredajšej tlačovej konferencii v Salzburgu.

"Súťažiť v rovnakej ére ako ty, bola pre mňa veľká česť. Vychutnaj si čas so svojou rodinou. Život na dôchodku nie je koniec koncov vôbec taký zlý," napísala na twitter Lindsey Vonnová, ktorá ukončila svoju vlastnú kariéru len vo februári tohto roku. Tridsaťštyriročná Američanka má na konte 82 víťazstiev v pretekoch SP, Hirscher ich nazbieral 67, pričom z mužov ho prekonal len legendárny Švéd Ingemar Stenmark (86).

 

 

Hirscherov veľký rival Henrik Kristoffersen sa nevedel rozhodnúť, či je najlepší lyžiar v histórii jeho krajan, alebo práve Rakúšan. "Keďže som súťažil proti tebe, možno by som ťa mal zaradiť vyššie. V tom prípade by som mohol povedať, že som pretekal s najlepším lyžiarom všetkých čias," zavtipkoval.

"Kvôli tebe a vďaka tebe som sa stal oveľa lepším športovcom," uviedol Hirscherov ďalší súper Alexis Pinturault z Francúzska. Americká hviezda Mikaela Shiffrinová napísala na twitter, že sa od rakúskeho lyžiara "učila a hľadala uňho inšpiráciu počas celej kariéry." Informovala agentúra dpa.


Tagy: Marcel Hirscher

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Marco Trovati

DISKUSIA