Neymarova telenovela nemala zdarný koniec: Španielska legenda si myslí svoje, odkaz Barcelone

Vicente Del Bosque
Vicente Del Bosque

BARCELONA - Bývalý tréner španielskej futbaovej reprezentácie či Realu Madrid Vicende Del Bosque si nemyslí, že návrat strateného syna Neymara do Barcelony by bol pre klub prínosný a vhodný. Tento názor vyslovil v stredu večer počas televíznej diskusie. Preberal v nej nielen Neymara, debata sa zvrtla aj k iným témam - Gareth Bale, Real Madrid či Španielsko.

Počas leta neprešiel hádam jediný žeravý deň, počas ktorého by sa v médiách nevyšplechla nová správa o brazílskej nespokojnej hviezdičke. Túžba Neymara nakoniec musela ísť bokom, pretože PSG sa s Barcou nedohodlo na odstupnom ani na hosťovaní, a tak zotrvá v Paríži minimálne do Vianoc.

Del Bosque zastáva názor, že Neymarov návrat by bol len akýmsi zamaskovaným požehnaním v negatívnom prestrojení. Nečudo. Ak raz dobrovoľne požiadate o odchod z klubu typu FC Barcelona v situácii, akú zažíval Neymar, tak nerobíte správne rozhodnutie. "Myslím si, že pre La Ligu by bolo dobré, keby sa vrátil, ale ak by som bol klubom, nepodpísal by som ho," povedal VDB v TV Šou Estudio Estadio. 

"Ako hovorím, je úžasný hráč, nemám ho rád kvôli iným veciam. Keď bol v Barcelone, museli kontrolovať jeho správanie. Keby ste spravili prieskum medzi barcelonskými fanúšikmi, isto by viac ako 50 percent z nich bolo neistých a váhavých ohľadom jeho návratu," myslí si Del Bosque. 

Telenovela "Vynútená Barcelona" s Neymarom da Silvom Santosom Júniorom bude pravdepodobne pokračovať už počas zimy, možno aj skôr. Do tej doby musí Neymar sklopiť uši, zavrieť ústa a tvrdo pracovať na Parc Des Princes. Ak Barcelona znova zatúži po jeho kvalitách, schopnostiach a kľučkách, nepochybne sa po neho vráti s lákavou ponukou. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG Vicente Del Bosque

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA