Maj sa na pozore, Peter Sagan: Výber Francúzska zaútočí na titul majstra sveta

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe

BRATISLAVA - Prvý muž svetového rebríčka UCI a majiteľ 12 tohtoročných víťazstiev Julian Alaphilippe bude lídrom francúzskeho tímu v mužských pretekoch elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire (22.- 29.9.). Peter Sagan pri možnom útoku na štvrtý titul majstra sveta bude mať podľa predpokladov jedného z najzdatnejších súperov - rýchleho klasikára s veľmi dobrou kondíciou v kopcoch.

Nový tréner francúzskej reprezentácie Thomas Voeckler oznámil sedem z ôsmich mien pre MS 2019, Alaphilippovi budú kryť chrbát okrem iných aj Florian Sénéchal, Rémi Cavagna (obaja Deceuninck-Quick Step), či Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale) a Christophe Laporte (Cofidis). V časovke budú francúzsku trikolóru reprezentovať Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) a Pierre Latour (AG2R-La Mondiale).

"Chceme zaútočiť na titul s Julianom, ale to neznamená, že všetka zodpovednosť vo francúzskom tíme bude len na jeho pleciach. Každopádne, on je naša jediná reálna šanca na zisk titulu majstra sveta," povedal Thomas Voeckler, cituje ho online verzia športového denníka L´Equipe.

V zostave Francúzov budú chýbať známe mená s vrchárskym renomé Thibaut Pinot, Romain Bardet či Warren Barguil. "Trio Pinot, Bardet a Barguil určite neobsadí zostávajúce ôsme miesto v tíme na majstrovstvách sveta. Oveľa väčšiu šancu na úspech budú mať na budúci rok na olympijských hrách v Tokiu či na svetovom šampionáte vo švajčiarskom Martigny," priznal Voeckler.

Zostava Francúzska na MS 2019 v cestnej cyklistike v Yorkshire (22.- 29. 9.):
Muži - preteky s hromadným štartom (7 z 8): Julian Alaphilippe, Florian Sénéchal a Rémi Cavagna (všetci Deceuninck-Quick Step), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Christophe Laporte (Cofidis), Anthony Roux (Groupama-FDJ)
Muži - časovka: Benjamin Thomas (Groupama-FDJ), Pierre Latour (AG2R-La Mondiale)
Miešaná štafeta: Coralie Demayová (FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope), Aude Biannicová (Movistar), Séverine Éraudová (Dolticini Van Eyck Sports); Jérôme Cousin (Total Direct Energy), Bruno Armirail, Romain Seigle (Groupama-FDJ)
Ženy - preteky s hromadným štartom: Séverine Éraudová (Dolticini Van Eyck Sports), Aude Biannicová (Movistar), Juliette Labousová (Sunweb), Audrey Cordonová-Ragotová (Trek Segafredo), Eugénie Duvalová, Evita Muzicová (FDJ-New Aquitaine-Futuroscope)
Ženy - časovka: Juliette Labousová (Sunweb), Audrey Cordonová-Ragotová (Trek Segaferdo)


Tagy: Francúzsko Julian Alaphilippe

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA