Veľmi zhovievavé rozhodnutie súdu: Agresívni futbaloví hriešnici si môžu zhlboka vydýchnuť

Alexandr Kokorin
Alexandr Kokorin

MOSKVA - Dvojica ruských futbalových reprezentantov Alexander Kokorin a Pavel Mamajev sa v piatok dočkala rozhodnutia o podmienečnom prepustení na slobodu po odpykaní si časti trestu za svoje minuloročné vyčíňanie v Moskve, keď pri násilných incidentoch v hoteli a kaviarni zranili tri osoby.

Útočníka Zenitu Petrohrad Kokorina a stredopoliara FK Krasnodar Mamajeva zatkli vlani v októbri, pričom ich obvinili z napadnutia muža v garáži hotela, pracovníka ministerstva priemyslu a obchodu a automobilového dizajnéra v kaviarni. Prvému menovanému vymeral sudca trest na 18 mesiacov, druhý dostal o jeden mesiac menej. Obaja boli vo vyšetrovacej väzbe už od vlaňajšieho októbra za výtržníctvo a ublíženie na zdraví, čím si odpykali časť trestu.

Okresný súd v Belgorode rozhodol, že pre ich nápravu si nepotrebujú odsedieť celý trest. Obaja i Kokorinov brat Kirill sa podľa vydaného stanoviska príkladne správali vo väzení. "Počas pobytu za mrežami sa nedopustili disciplinárneho prehrešku. Všetci traja boli zamestnaní v továrni na šitie," uvádza sa vo vyhlásení súdu. Ak sa neodvolá prokurátor, na slobodu ich prepustia 17. septembra.

Kokorin a Mamajev vlani chýbali v nominácii Ruska na svetovom šampionáte, ktorý sa konal práve v ich rodnej krajine. Pred troma rokmi na ME vo Francúzsku však ukázali svoju "záľubu" v nefutbalových aktivitách. Usporiadali večierok za 250 000 eur v Monaku, kde šampanské tieklo prúdom a už vtedy sa dostali do titulkov médií v negatívnom kontexte.

 


Tagy: Alexander Kokorin Pavel Mamajev

Zdroj:
SITA
Foto:
AP/TASR - Pavel Golovkin

DISKUSIA