Maradona sa musí prevteliť do role spasiteľa: Argentínska legenda čelí preťažkej úlohe

Diego Maradona
Diego Maradona

BUENOS AIRES - Majster sveta z roku 1986 a jeden z najlepších hráčov futbalovej histórie Diego Maradona bude v trénerskej kariére pokračovať v rodnej Argentíne. Na spolupráci do konca sezóny sa dohodol s klubom Gimnasia y Esgrima La Plata, ktorému v najvyššej domácej súťaži patrí po piatich kolách posledné 24. miesto. Túto informáciu potvrdil klub na svojom oficiálnom webe a verí, že príchod legendárneho futbalistu bude znamenať posun v tabuľke smerom nahor.

"Konečne je to oficiálne. Som veľmi šťastný, že bude novým trénerom Gimnasie," uviedol Maradona prostredníctvom sociálnej siete instagram. "Chcem sa poďakovať prezidentovi Gabrielovi Pellegrinovi za túto príležitosť a povedať všetkým fanúšikom, že pre klub budeme pracovať našimi srdciami," cituje 58-ročného Argentínčana britský portál BBC. Pre Maradonu to bude tretie klubové pôsobisko v rodnej krajine, keďže ešte v 90. rokoch minulého storočia viedol Mandiyú de Corrientes a Racing Club.

Maradona bol aj trénerom argentínskej reprezentácie, s ktorou sa prebojoval na MS 2010. V Juhoafrickej republike však väčší úspech s "Albiceleste" nedosiahol, keďže partia okolo Lionela Messiho podľahla vo štvrťfinále Nemecku 0:4. Bývalý hráč Neapola, Barcelony či Bocy Juniors naposledy zastával pozíciu hlavného trénera v mexickom druholigovom tíme Dorados, ale pre zdravotné problémy sa v júni tejto funkcie vzdal. S klubom sa dostal ho do dvoch finálových zápasov za sebou, čo sa v dejinách klubu nikdy nepodarilo.

Gimnasia y Esgrima La Plata získala v úvodných piatich kolách argentínskej ligy iba jeden bod a momentálne ťahá negatívnu šnúru štyroch prehier. Paradoxom je, že všetky duely v tejto sezóne prehralo mužstvo, ktoré čoskoro preberie hviezdny Maradona, rozdielom jedného gólu. Muž, ktorého preslávila aj pamätná "božia ruka", absolvuje debut na lavičke nového tímu 15. septembra. Bude to pre neho špeciálny zápas, keďže "vlci" privítajú na domácom trávniku niekdajší Maradonov tím - Racing Club.


Tagy: Diego Maradona Ginmasia y Esgrima

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Eduardo Verdugo

DISKUSIA