Parížsky gigant ho túžil chytiť do siete: Rázne odmietnutie a dodatok... Nechajte ma!

Andre Villas-Boas
Andre Villas-Boas

MARSEILLE - V súčasnosti zastáva pozíciu manažéra Olympique Marseille, ale v minulosti mu bola ponúknutá možnosť postaviť sa na lavičku PSG. Gigant z Paríža mu neprestajne telefonoval, presnejšie povedané prezident Nasser Al-Khelaifi. Dokonca aj vtedy, keď bol s rodinou na dovolenke.

Portugalský manažér Andre Villas-Boas si vybudoval nemalé meno v portugalskom Porte, kde vyhral titul s 21-bodovým náskokom pred Benficou, domáci pohár a pridal k tomu aj triumf v Európskej lige. Draci navyše v spomínanej sezóne 2010/11 neprehrali ani jeden zápas a mohli sa pýšiť bilanciou 27-3-0 pri skóre 73:16. Primeira Ligu vtedy terorizovala juhoamerická dvojica Hulk - Falcao, ktorá sa postarala o 39 gólov Boasovho mužstva. 

Tento úspech, pochopiteľne, vzbudil záujem zvučnejších klubov (pri všetkej úcte k FC Porto) a odišiel do Chelsea a potom Tottenhamu. V medzisezónnom období pred ročníkom 2013/14 ho oslovil Nasser Al-Khelaifi. "Bol som na Bahamách s rodinou a Nasser mi volal každý deň. Poznal som ho, pretože často chodím do Kataru. Zavolal mi a opýtal sa, či som v poriadku a že chcú začať so mnou jednania. Leonardo ti zavolá ohľadom stretnutia," spomína Boas. 

"Leonardo mi zavolal a nemali sme príliš dobrú konverzáciu. Nebolo medzi nami žiadne spojenie. Zavolal som teda Nasserovi a povedal mu, že do Paríža neprídem. Nechaj ma na pokoji, snažím sa tu relaxovať," odkázal Boas prezidentovi PSG. 

Boas však v 2018 priznal, že možno sa mal viac zamyslieť nad ponukou od Parížanov. "Chceli ma, ale odmietol som pre lásku k Tottenhamu. Možno to bola chyba," zamyslel sa portugalský manažér. 


Tagy: PSG Nasser Al-Khelaifi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Daniel Cole

DISKUSIA