Hviezdne meno predčasne končí: Triumf spred štyroch rokov na Vuelte už nezopakuje

Fabio AruFabio Aru Zdroj: TASR/AP

BRATISLAVA - Taliansky cyklista Fabio Aru už nepokračuje v pretekoch Vuelta a Espaňa 2019. Rodák z mesta San Gavino Monreale svoje rozhodnutie oznámil na základe odporúčaní lekárskeho tímu UAE Emirates. Záverečná Grand Tour cyklistickej sezóny tak prišla o víťaza spred štyroch rokov, keď si Aru ešte obliekal dres Astany a o 57 sekúnd zdolal domáceho favorita Joaquima Rodrígueza.

"Analýzy vykonané s lekárskym tímom ukázali silné poškodenie svalov. Situácia sa zhoršuje, tak som sa rozhodol nepokračovať v pretekoch a podstúpiť ďalšie vyšetrenia. Je mi ľúto, že musím odstúpiť, ale vzhľadom na situáciu by nebolo možné pokračovať," uviedol vo svojom piatkovom vyhlásení 29-ročný Aru. V poradí po dvanástej etape mu však patrilo až 54. miesto celkovej klasifikácie s takmer hodinovou stratou na vedúceho Slovinca Primoža Rogliča.

Vuelta je druhou Grand Tour, ktorú Aru absolvoval po návrate do súťažného pretekania. V apríli totiž podstúpil operáciu zúženej tepny na ľavej nohe. Následne absolvoval preteky Okolo Švajčiarska, taliansky šampionát a na Tour de France obsadil 14. miesto. Zdravotnícky riaditeľ tímu UAE Emirates Jeroen Swart poznamenal, že Aru sa eše nestihol úplne zotaviť z operácie a rastúca únava a poškodenie svalov mu neumožnili pokračovať ďalej.

Fabio Aru tak zrejme aj príde o svetový šampionát v anglickom Yorkshire, ktorého vrchol v podobe pretekov s hromadným štartom kategórie elite je naplánovaný v nedeľu 29. septembra. V prípade talianskeho cyklistu však nie je vynechanie majstrovstiev sveta žiadnou novinkou. Naposledy sa spomenutých pretekov zúčastnil v roku 2014, keď v Španielsku obsadil 34. miesto.

Viac o téme: Fabio Aru
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá