Generálka na európsky sviatok vrcholí: Gréci odplatili Slovákom prehru, rozhodli koncovky setov

Tréner Slovenska Andrej Kravárik
Tréner Slovenska Andrej Kravárik

ATÉNY - Slovenskí volejbaloví reprezentanti v rámci prípravy na majstrovstvá Európy (13. - 29. septembra v Belgicku, Francúzsku, Holandsku a Slovinsku) prehrali v piatkovom medzištátnom stretnutí v Grécku 1:3 (-25, 23, -23, -26).

Gréci odplatili Slovákom štvrtkovú hladkú prehru 0:3. Na aténskej palubovke sa oba tímy stretnú v prípravnom súboji do tretice aj v sobotu od 20.00 h SELČ. Bude to pre nich generálka na ME 2019. V prvom sete Slováci odvrátili dva setbaly a sami mali jednu príležitosť set ukončiť (25:24), koncovku však lepšie zvládli Gréci.

Záver druhej časti patril hosťom, ktorí vyrovnali na 1:1. V treťom dejstve viedli Gréci 20:14, slovenskí hráči dokázali vyrovnať (22:22), ale na zisk setu nedosiahli. V koncovke štvrtého setu slovenskí reprezentanti vyrovnali z 19:22 na 24:24, odvrátili štyri mečbaly, ale piatu možnosť už Gréci premenili na víťazstvo (28:26).

Pre slovenských hráčov sú zápasy v gréckej metropole poslednou skúškou pred majstrovstvami Európy. Na šampionáte sa Slováci predstavia siedmykrát za sebou a desiaty celkovo. V základnej B-skupine 24-členného turnaja nastúpia v Belgicku proti Španielsku, Rakúsku, Srbsku, Belgicku a Nemecku.

Grécko - Slovensko 3:1 (25, -23, 23, 26)
Zápas trval 113 minút.

Zostava a body SR: J. Kováč 11, Michalovič 11, Kriško 20, Krajčovič 10, Zaťko 2, Paták 8, libero M. Vitko (F. Palgut 0, Gavenda 10, Ondrovič 0, Ihnát 0, Firkaľ 6, Mačuha 0). Tréner: A. Kravárik.

Hlasy po zápase:

Andrej Kravárik, tréner SR: "V druhom zápase prišla prehra v koncovkách, s výkonom nie som spokojný. Počas celého zápasu sme boli o krok za súperom, nevýrazní na príjme, v útoku. Sme stále v príprave na ME, prehra prišla asi v pravú chvíľu. Na šampionáte program nebude ľahší, na únavu sa vyhovárať nemôžeme. V niektorých situáciách sme dokázali zmazať manko, ale v koncovkách to nebolo v potrebnom tempe. Zajtra nás čaká tretie stretnutie, nechceme nič nechať na náhodu. Chceme sa skoncentrovať na náš výkon a ukázať väčšiu bojovnosť."

Filip Gavenda, univerzál SR: "Včera sa nám podarilo uhrať dve ťažké koncovky, dnes, naopak, boli od stavu 20:20 lepší Gréci. My sme mali trochu problémy so servisom, Gréci hrali rýchlo na kraje, ťažko sa to bránilo. My sme hrali do plných, odtlačili nás od siete. Zajtra nás čaká záverečná generálka a verím, že sa na šampionát naladíme víťazstvom."


Tagy: Grécko Slovensko Andrej Kravárik

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Roman Hanc

DISKUSIA